Yukarı

Göğüs bakımı nasıl olur?

Kadınların en hassas bölgesi şüphesiz göğüsleridir. Bu nedenle aslında en çok ihmal ettiğimiz fakat ihmal etmemiz gereken bölgemiz de göğüslerimizdir.  Yağ ve meme bezlerinden oluşan , içinde kas barındırmayan bir yapıya sahiptir vücudumuzda.

Hamilelik , hormonel değişimler başta olmak üzere bu tip durumlardan ötürü göğüs sarkmaları yaşanabilir.
Bu sebeple göğüs bakımı hayatımızda önemlidir.

1-MASAJIN ÖNEMİ
Göğüs bakımı için birinci adım soğuk su masajıdır. Soğuk su göğüslere dirilik kazandırmaya yardımcıdır.
Dokuları sıkılaştırır, ciltteki gevşemeyi engeller. Bu nedenle hemen hemen her banyonun son 5 dakikasını göğüs bakımına ayırmanızı öneriyoruz.
Hidromasaj aletleri de bunun için ideal olacaktır.

2-NEMLENDİRME
Doğru bir şekilde uygulanan nemlendirme masajı, göğüsleri toparlayıp deriye gereken nemi verebilecektir. Haftada bir gün uygulamanız yeterli olacaktır.
Göğüs masajını yumuşak dokunuşlarla okşama hareketleri ile yapmalısınız. Göğüs uçlarınıza , göğüs ucu halkasına dairesel hareketlerle masaj yapmanız gerekmektedir.

3- DOĞRU SUTYEN SEÇİMİ
Öncelikle sutyen seçimi oldukça önemli ve hassas bir konudur. Bedeninizi tam seçmediğiniz zaman , sutyen askısı ve modelini doğru ayarlamadığınız durumlarda da göğüslerde deformasyon yaşayabilirsiniz.

Eğer sporcu iseniz ve hareket halindeyseniz sıkı bir sutyen tercih etmelisiniz. Günlük olarak kullanacaksanız çok sıkı sutyenleri tercih etmemelisiniz.

Pamuklu kumaşlar derinizin sağlığı açısından önemlidir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort