to top

Gerçek Aşk Hayatımıza 4 Kere Uğruyor

Hayatın olmazsa olmazıdır aşk duygusu… Defa kez aşık oluruz ancak gerçek aşkı bulmak ne kadar zor gibi görünsede hayatımıza dört kere uğruyor. 

Şimdiye kadar kaç defa gerçekten aşık oldunuz? Dörtten fazla mı? Peki her defasında gerçek aşkı yaşadığınızdan emin misiniz? İngiltere’de yapılmış bir çalışma, gerçek aşkın hayatımız boyunca sadece dört kez karşımıza çıktığını gösteriyor. Yaklaşık 2000 kişi üzerinde yapılan anket sonuçlarına göre ankete katılanların;

– %33’ü ilk aşklarıyla evlenmişler,
– 10 kişiden 4’ü ikinci aşklarıyla evlenmişler,
– %61’i de hayatının aşkını bulmuş ama sürdüremediği için acı çekiyor…

Araştırmaya göre bu kişilerin çoğu için ilişkideki dönüm noktası yaşı 27. Bu dönemde ilişkilerine ciddi bir boyut katmayı tercih ediyorlar (Evlilik, çocuk, birlikte yaşama..)

Peki ilk görüşte aşkı yaşamak için belli bir yaş var mı? Cevabı: Evet! Her 10 kişiden 8’i 20 ve 30 yaşları arasında bu tutkuyu tatmışlar. 10 kişiden 4’ü 30’larında ilk aşk deneyimini yaşarken,10 kişiden 3’ü de 40 yaşından sonra ilk görüşte aşkı yaşamış.

Son olarak da, şu sonucu da paylaşmak isteriz. Eğer talipler varsa etrafınızda iş arkadaşlarınıza biraz kuşkuyla yaklaşmanız gerekecek. Çünkü ankete katılanların %41’i de ofis arkadaşına gönlünü kaptırmış.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.