to top

Geniş kalçalı kadınlar nasıl giymeli?

a

Türk kadınlarının en büyük sorunudur kalçaları. Fakat ispatlanmıştır ki kalçalar kadın kadın yapan en özel organlardan da birisidir. Son yıllarda Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Shakira gibi ünlülerle birlikte moda olan geniş kalçalar, aynı zamanda bu ünlülerin de para kazanmasına yardımcı olmakta. Fakat ünlük hayatta bu durumdan rahatsız olan kadınlar için bir kaç hileden bahsedeceğiz…

 

Peki geniş kalçalı kadınlar ne giymeli, ne giymemeli?

– Geniş kalçalı kadınlar için düşük belli, bol pantolonlar harika bir seçimdir. Şık, desensiz tişörtlerle kombinlerseniz ve doğru renk kontrastını oluşturursanız tüm dikkatin kalçanızdan kıyafetinizin geneline yayılmasını sağlayabilirsiniz.

– Yüksek belli kot, kemer ya da İspanyol paça pantolonlar müthiş birer kurtarıcıdır.Gardırobunuzda kemerlerin her çeşidini bulundurun. Belinize vurgu yapabileceğiniz kıyafetler, minik ama önemli bir tüyo.

– Tütülü, pileli etekleri ince topuklu ayakkabılarla giymelisiniz. Gömlek veya bluzunuzun ince bir kumaştan olmasına dikkat edin. Kalın kumaşlar, vücudun kıvrım noktalarını daha kalın gösterir.

– Çan etekler, ince topuklu ayakkabılarla birleştirilmeli. Topuklu ayakkabı kalçanızı daha dik gösterirken, çan etek kalçanızın genişliğini örtecektir.

– Tam dizinizde biten etekleri, fazlası ile demode olmasına rağmen doğru ayakkabı kullandığınızda başarılı bi sonuç elde edebilirsiniz. Eğer etek giyecekseniz tercihiniz mutlaka topuklu ayakkabıdan yana olmalı.

– Asimetrik desenli elbiselerle maksi boy şile elbiseler de geniş kalçalı kadınların tercih edebileceği modellerden…

– Uzun elbise giymek zorunda değilsiniz. Diz üstü elbiselere yönelin ve neon renklerden kaçının. Bacak boyunuzu kıyafetlerinizde bir bütünleyici olarak düşünün.

– Eğer saçlarınız kalçalarınıza yaklaşıyorsa acilen saçlarınızın boyunu kısaltın.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.