Yukarı

Geçmişten günümüze gelen 5 şey

Klasikler hakkında konuştuğumuzda, günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan birçok şeyi hatırlatıyoruz, çünkü çoğunlukla kendilerini zamana karşı yenilemeye ve insanların yeni gereksinimlerine bağlı olarak değişmeye başladılar. Peki, klasik olmak ne anlama geliyor? Harika bir klasik, değerleri ile yüklü ve bugünün özünü temsil eden tarihler arasında yolculuk yapan şeydir. Klasik bir şey düşünürsen akla neler geliyor?

Hiç şüphe yok ki, geçmişten bugüne 5 harika şey görelim.

1..Mini Etek

Mini etek birçok kadın tarafından kullanılan bir kıyafet parçasıdır. Farklı türleri vardır; kot, deri, kumaş, alevlendi, yakın uydurma vb. Ama mini etek, ilk spor üniformalarının olduğu 20’li yaşların başında, kadın özgürlüğünün  bir sembolü olarak doğdu. Gelen 60’lı moda tasarımcısı ile, Mary Quant , mini etek podyumlarından asla inmemiştir.

2.Ayakkabı

Spor ayakkabıların günümüzde ne kadar yaygın olduğunu düşünün, gerçek bir stil ikonudur. Adından da anlaşılacağı üzere, spor ayakkabısı spor aktivitesinde sadece fiziksel aktivite sırasında kullanıldı. Ancak, 80’lere doğru , özellikle kadınlar için tasarlanan ilk aerobik ayakkabılar doğduğunda , spor alanını terk eder ve devrimci bir kimlik kazanır.

3.Kırmızı Ruj

Bugün, kırmızı ruj, bir çok seçenekten biridir, “ruj” mükemmelliği temsil etse bile şıklık ve duygusallık açısından da  gerçek bir klasiktir.

Fakat kırmızı rujun çok eski kökenlere dayandığını biliyor musunuz? Görünüşe göre, ataları eski Mısır’daki Kleopatra tarafından kullanılmış , ardından Elizabeth I ve daha sonra pop kültüründe kullanımını temizleyen unutulmaz Marilyn Monroe.

4. Deri Ceket

Deri ceketin, 50’li yıllardan beri, konformist olmayan punk ve rock kültüründe kökeni vardır. Sinema aracılığıyla, büyük ekranlarda (unutulmaz Marlon Brando “Vahşi”) görünür ve buradan çıkışıyla başlar. Her on yılda, 1950’den günümüze kadar, çivi kendini sürekli yenilemeyi başardı ve zaman zaman en iyi sapmayı da buluyordu. Bugüne kadar daha yaygın kullanımda olsa bile, güçlü kimliğini korur.

5. Kot Pantolon

Kimin kotu yok ki? Bir alçak ve yüksek belli, sıska, saraya, şevli. Düşüşü ne olursa olsun, kot pantolon hep bizimle olmuştur. Spor ayakkabı ile daha rahat, yüksek ve bir gömlek ile en şık sandalet. Ama kot jeams Dean ve Elvis Presley gibi dönemin yıldızlı aracılığıyla 50’li yıllarda popüler oldu ve protesto sembolü olarak göz önünde bulundu.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort