Yukarı

Gebe Kalmak İçin Cinsel Pozisyonlar

Gebe kalmak cinsel ilişki sayısından ziyade pozisyonu ile orantılıdır. Burada dikkat edilmesi gereken erkeğin spermlerinin kadının döl yatağına tam olarak yerleşmesidir.

Diğer bir detay ise kadının yumurtlama tarihine uygun birlikteliği gözetmesi gerektiğidir.

Beklediğiniz yumurtlama tarihinden 5 gün öncesini kapsayan günlerde ilişkiye girmeyin. Yumurtlama tarihinden bir gün önce başlamak üzere spermler iyi ise gün aşırı 6 gün süre ile ilişkiye girebilirsiniz .Bu şekilde hamile kalma şansını en yüksek ihtimalle yakalarsınız. Son adet tarihinin ilk gününden itibaren 12-14-16. günlerde cinsel ilişkiye girmek gebe kalma olasılığınızı arttırır.

Dikkate alınması gereken bir husus da eğer bu şekilde planlı yaşayacağınız cinsel beraberlik stres altında adeta bir mecburiyetmiş gibi olmamalı. Aksi takdirde kendinizi rahat hissetmeden birliktelik olursa artan stres hormonları gebe kalmanızı zorlaştıracaktır, unutmayın!

9 ay düzenli korunmasız cinsel ilişkide bulunulduğunda gebelik elde edilmediğinde bir doktora başvurmanızda fayda var.

Gebe kalmak için uygun cinsel pozisyonlar hangileridir?

Gebe kalmak istiyorum dediğiniz anda en uygun cinsel ilişki pozisyonunu denemek zorundasınız. Spermin vajina içinde en uzun süre kaldığı pozisyonlar gebe kalmak için en uygun olanlardır. En temel kural budur.

Misyoner pozisyonunda yani erkeğin üstte olduğu pozisyonda ilişki sırasında ve sonrasında 1 saat süre ile belinizin altına yastık koyarak rahim ağzınızın spermleri daha kolay ve daha uzun süre ile tutmasını sağlayabilirsiniz. Fakat yastığın aşırı kalın olmaması gerekir..

Diz dirsek pozisyonundaki beraberlik hamile kalmak için en uygun şekillerden bir diğeridir. Bu şekildeki bir beraberlikten sonra da sırt üstü yatarken belinizin altına 1 saat süre ile uygun kalınlıkta bir yastık koyun.

Ayakta,oturarak veya kadının üstte olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için gebe kalmaya uygun pozisyonlar değillerdir.

İlişki sonrası hemen kalkmayın ve bir süre yatakta sırt üstü yatın. Hatta bacaklarınızı bir duvara yukarıya doğru dikebilirsiniz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort