Yukarı

Fitness Vücudu Şekillendiriyor Mu?

 

Dengesiz ve sağlıksız beslenme yüzünden aldığımız kiloları bir süre sonra diyet yapmamıza rağmen veremiyorsak eğer mutlaka spor yapmalıyız. Diyet ve sporla birlikte bölgesel olarak oluşan yağlardan kurtulmak mümkün. Bunun için sizlere fitnessı öneriyoruz. Ancak kadınlar fitnessda ağırlık çalışırlarken kesinlikle omuz ve kol çalışmamalılar çünkü kol ve omuz kısımlarındaki yağlar bir süre sonra kasa dönüşecek ve kalınlaşacaktır bu görüntü kadınları rahatsız edebilir. O yüzden kollarınızın ince kalmasını istiyorsanız bu bölgede ağırlık çalışmanızı önermiyoruz. Peki, fitness nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılmalı? İşte soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

Fitness formda ve  sağlıklı kalmak için yapılan bir spordur. Bu yüzden içeriğinde çeşitli egzersizler yapabileceğiniz sporlar vardır. Vücudunuzdaki yağları bölgesel olarak şekillendirip kasa dönüştürür. Vücudun güçlenmesini sağlar. Bütün egzersiz yöntemlerini fitnessda bulabilirsiniz. Daha çok vücut geliştirme olarak bilinir ancak durum öyle değil, kas gelişimini ve vücudu estetik olarak biçimlendirir ve güzelleştirir.

Fitnessda aletli ve aletsiz olmak üzere yapılan egzersizlerin tümüdür. Hızlı-yavaş yürüyüş, koşma, kürek çekme, kardiyovasküler egzersizler, pedal çevirme, tırmanma, bisiklet, barfiks gibi egzersizler yapılmaktadır. Fitnessı özellikle kilosu normal ve zayıf olan kişiler tercih etmektedir.  Vücut geliştirmek isteyenler kaslara odaklanırlar. 1 kilogram kasın, 1 kilogram yağdan çok daha fazla hacim kapladığı göz önünde bulundurulduğunda, vücut geliştirme yapan kişilerin oldukça iri görünmesi çok normaldir. Vücut geliştirmede, yağlar kaslara dönüştürülür ve kaslar geliştirilir. Vücutlarına estetik ve güzel bir görünüm vermek isteyenler ise  vücuttaki bulunan yağları kaslara dönüştürür. Fakat var olan kaslar, gelişim yerine sadece sıkılaştırılır. Bu şekilde, estetik olarak harika bir vücut elde edilmiş olur.

Vücuttaki yağ oranı sıkılaşır ve azalmaya başlar 3 ayın sonunda vücut şekillenmeye başlar. Gerek zihinsel gerekse fiziksel olarak son derece sağlıklı bir spordur.

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort