Yukarı

Evlilikte Sıkça Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Evliliklerde huzuru yok eden uyumsuzluk yaratan, birlik ve beraberliği engelleyen bazı önemli konular bulunmaktadır.

Peki, evliliklerde yaşanan önemli sorunlar nelerdir?

Evliliklerde yaşanan sorunlardan biri karakter uyuşmazlığı, ortak hobi, tercihlerin olmaması eşle sosyal hayatı paylaşamama gibi sorunlara neden olacağı için eşler arasında huzursuzluklar çıkmaya başlar. Bu yüzden evlenmeden önce ortak yönlerinizin, tercihlerinizin olduğu sosyal hayatta da keyifli zamanlar geçirebileceğiniz kişilerle evlenmeniz doğru olacaktır.

Günümüzde kadınlarda erkekler gibi ekonomik özgürlüğüne sahip oldukları için erkekle eşit haklara sahiptir. Evin reisi erkektir düşüncesi eskide kaldı. Evliliklerde yaşanan en büyük sorunlardan biri de otorite sorunu. Bu nedenle evin içinde otorite konusu eşit bir şekilde, üstünlük kurmadan, kişilerin tecrübeli oldukları konular üzerinde otoritesini kurmalıdır. Eşler birbirine üstün olmaya çalışmamalıdır.

Cinsellik sorunu… Erkekler kadınlara oranla daha özgür, daha açık ve rahattırlar. Ne istediğini rahatlıkla dile getirebilirler. Kadınlar biraz daha çekingen ve içe kapanık bir tavır içinde bulunuyorlar. Bu yüzden kadınların cinsellik konusunda son derece rahat olup eşleriyle bu tarz konularda çekinmeden iletişim içinde olmalıdır.

Ekonomik sorunlar… Çiftler ev masrafını ikiye bölerek ödemeliler yani paylaşarak… Tutumlu olmaya çalışıp birikip yapabilmelidirler.

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort