to top

Evlere ekstra düzen getirecek 5 tavsiye!

Ev hanımlarının en büyük dertlerinden biri de evde kurulması gereken düzendir. Hele ki özellikle yeni evlenmiş bir bayan için ev düzeni kurmak adeta bir zulüm olabiliyor. Ancak tabii ki her derdin bir çözümü bulunabiliyor.

1- Dağılmış kabloları düzenleyin!

Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte evimizin her yerinde çirkin kablo görüntüleri oluşabiliyor. Bu kabloları düzenli tutarak ev düzenini oturtmaya başlayabilirsiniz. Örneğin televizyonun etrafında bulunan ve karışıklığa sebep olan kabloları etiketleyip, hangisinin hangi cihaza ait olduğunu net bir şekilde sunabilirsiniz.

34943_0

2- Şarj aletler için organizer kullanın

Özellikle cep telefonları, laptoplar ya da kitap okuyucularınızın şarj aletlerini aramaktan bıktıysanız, kapılarınızın arkasına yerleştireceğiniz hoş görünümlü bir organizer ile tüm bu derdinize bir son verebilirsiniz. Tabii ki kullandıktan sonra tekrar yerine koymayı unutmayın!

34943_1

3- Buzdolabınız için düzen şart

Her gün kullandığınız kahvaltılık tarzı ürünleri mutlaka gözünüzün ilk gördüğü yerlere koymalısınız. Kısa ömürlü yiyecekleri de yakınlara yerleştirirseniz son kullanma tarihi geçmeden tüketebilirsiniz.

34943_4

4- Alışveriş listesi hazırlayın

Büyük alışverişe çıkmadan önce evde ne bitmiş diye uzun uzun araştırmak yerine, buzdolabı ve kilerinizin yakınına asacağınız bir kağıt ile biten ürünleri hemen not edebilirsiniz. Böylelikle alışveriş öncesinde vakit kaybetmezsiniz.

34943_7

5- Kirli çamaşırları her seferinde ayırmayın

Çamaşır yıkamadan önce kirli sepetinizi tamamen boşaltıp, renkli, beyaz ayrımı yapıyorsanız büyük zahmete giriyorsunuz demektir. Bunun yerine kategorilere böldüğünüz bir kirli çamaşır sepeti işinizi görecektir.

34943_8

dekor perisi

Sorry, the comment form is closed at this time.