to top

Evlenmeden Önce Bunları Mutlaka Konuşun!

Evlenmeden önce mutlaka konuşulması gereken, sonradan problem olacaksa baştan anlaşılması gereken önemli noktaları sizlere hatırlatmak istedik.

Onun hayatınızın aşkı olduğuna inanmış olabilirsiniz ancak evlenmeden önce ileride sorun oluşturabilecek bazı konular hakkında ortak bir karara varmanız gerekli.

Evlilik hayatınızda alacağınız en önemli kararlardan bir tanesi. Evlilik karar almak gibi doğru eşi bulmak da bir o kadar zor. Düşünceleriniz, zevkleriniz, beklentileriniz ve istekleriniz birbirinize uyacak mı? Evlendikten sonra birtakım sorunlarla karşılaşmamak için bunları baştan konuşup halletmeniz gerekiyor.

İşte evlilik almadan önce mutlaka konuşmanız gereken 9 önemli sorun:

Borç: Herhangi bir büyük borcu var mı? Ve ödeme planı olarak ortak mı ödemeyi düşünüyor yoksa başka bir fikri mi var?

Çocuklar: Çocuk istiyor musunuz? İstiyorsanız kaç tane? Veya kesinlikle istemiyorsanız kalıcı çözümlere (Vazektomi gibi) açık mısınız?

Lokasyon: Nerede yaşamak istiyorsunuz? Ailelerinize yakın bir yer mi seçeceksiniz? Eğer böyle olacaksa kimin ailesine yakın olunacak? Veya herkesten uzak bir yerde mi yaşayacaksınız? İkinizin de mutlu olacağı bir konum bulmaya özen göstermelisiniz.

Ev: Deniz manzarası mı olmalı? Tüm bütçeyi buna mı ayırmalısınız? Birlikte yaşayacağınız evin ikinize de hitap etmesi gerekiyor.

Banka hesapları ve maaş paylaşımı: Ortak bir banka hesabı açacak mısınız? Peki maaşınızı paylaşacak mısınız?

Evde iş bölümü: Çamaşırları yıkamak, çöpü çıkarmak, bulaşıkları yıkamak, yemek… İçlerinden hangisini yapmaktan nefret ediyorsanız baştan söyleyin. Eğer uzlaşamıyorsanız, müzakere yapmaktan çekinmeyin.

Seks: Evlilik ve düzenli yaşam biçimi seks hayatınızı ne ölçüde etkileyecek?

Yatak seçimi: Aynı yatakta uyuyacaksınız, dolayısı ile ikinizin de memnun kalacağı bir yatak seçmeniz önemli.

Kariyer: Kariyeriniz evliliğinizi nasıl etkileyecek? Yaşamak için mi çalışacaksınız, çalışmak için mi yaşayacaksınız?

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.