to top

Estetik Hakkında Bilinen Yanlışlar

Sosyal medyanın etkisini artırmasıyla güzellik çok daha önemli bir konu haline geldi. Tam bu noktada, estetik konusundaki hurafeleri Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Küçükçelebi bu konuya açıklık getirdi

Estetik ve plastik cerrahi aynı şeydir

Aynı değildir çünkü estetik cerrahi, yüz ve vücut görünümünü daha güzel hale getirebilmek amacıyla kullanılan bir tıp alanıdır. Fakat plastik cerrahide görünümle birlikte fonksiyon bozukluğunun da düzeltilmesi amaçlanır.

Kozmetik amaçlı bir işlemdir

Estetik operasyonlar isteğe bağlı olarak yapılır. Plastik cerrahide ise rekonstrüktif ve fonksiyonel nedenler daha ağır basar.

Yüz cerrahisiyle yepyeni bir yüz oluşturulabilir

Estetik cerrahiyle yapılacak yüzün biyolojik yaşı, iyileşme kapasitesi belli olduğu için yeni bir yüz yaratılamaz. Sadece daha genç görünümlü bir yüz ortaya çıkabilir.

Yaşlanmanın önüne geçmeyi sağlar

Estetik yüz operasyonlarıyla yaşlanmanın önüne geçilemez. Ancak daha genç bir görünüm yaratıp biyolojik yaşı geriden takip etmek mümkün olabilir.

 Çok acı verirCerrahi tekniklerdeki yenilikler sayesinde ciddi boyuttaki sıkıntılar yerini daha az ağrılı bir operasyon sonrası sürecine bırakmış durumda.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.