Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Eşler Arasındaki Kavgaların Çocuklara Etkisi
Yukarı

Eşler Arasındaki Kavgaların Çocuklara Etkisi

Eşler arasında gerçekleşen kavgalar, çocukları fiziksel ve psikolojik olarak etkileyebilir. Kavga esnasında eşlerin yüksek sesle bağırması, çocukların kaygı düzeyini artırır.

Çocuklarda anne babalarının ayrılacağına ilişkin yoğun bir korku meydana getirir.

Kavgalar şiddet içermeye başlarsa çocuklar, fiziksel bütünlüklerine zarar geleceğinden endişelenir, güvensiz hisseder, psikosomatik semptomlar (baş ağrısı, mide bulantısı, karın ağrısı, uykusuzluk vb.) gösterebilirler.

Eşler, kavgaların psikolojik etkisiyle anne – babalık vazifelerini tam anlamıyla yerine getiremezler. Çocuklarına yeterli alaka, sevgi ve sabrı gösteremezler.

Anne – babaların depresif ruh hali çocuklarına da tesir eder. Çocuklar da yoğun üzüntü, hiçbir şeyden keyif alamama, mutsuzluk gibi depresif belirtiler gösterirler.

Kavgaların tesiriyle anne – babaların duyguları inişli çıkışlı olacağı için çocuklarına tutarlı davranmazlar. Çocuklar da bu davranışlar sonucunda pek çok davranış sorunu gösterebilirler.

Lokman Hekim

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort