Yukarı

Erkeklerin Meme Uçları Neden Var?

Embriyoların meme uçları ile gelişmeye başlaması nedeniyle erkekler de tıpkı kadınlar gibi meme uçlarına sahiptir.

Erkeklerin meme uçlarının neden var olduğuna dair olan merak yüzyıllardır devam ediyor. Erkekler süt verememesine rağmen neden meme ucuna sahip? İşte cevabı…

CİNSİYET 8. HAFTADA BELİRLENİYOR

İnsanlar memeli hayvanlardır. Embriyonik gelişimin dördüncü haftasından sonra Y-kromozomundaki genlerin ortaya çıkmasına kadar olan zamanda, erkek ve dişi embriyolar aynı gelişim sürecindedirler. XX ve XY cinsiyet ayrılığını belirleyen 23. kromozomlar, erkekleri dişilerden ayıran fiziksel farkların oluşmasında rol oynar.

Sekizinci haftada ise eşey hücreleri, cinsiyeti belirlemeye başlar. Böylece erkekler, dişi yapıların gelişimini engelleyen faktörleri salgılar. Erkek embriyosu, erkeklik hormonu testosteronu salgılamaya başladığı anda, vücuttaki kadın ile erkeği ayıran cinsiyet özelliklerini etkiler.

GELİŞİME MEME UÇLARIYLA BAŞLANIYOR

Embriyoda cinsiyeti belirleyen eşeysel bezler gelişimin dördüncü haftası itibariyle görülmeye başlar. Bu haftadan önce, cinsiyet, gelişimde bir rol oynamaz ve altı haftalık olana kadar, embriyo kadın şablonunu takip eder.

Sonuç olarak, bütün insan embriyolarının meme uçları ile gelişmeye başladıklarını söyleyebiliriz. Bu nedenle erkekler de tıpkı kadınlar gibi meme uçlarına sahiptir. Öte yandan, gelişmemiş bir meme dokusu olmasına rağmen, erkekler de meme kanserine yakalanabilir. Nadir olarak gözükse de, risk faktörleri östrojen seviyesine, obeziyete, alkol tüketimeine ve karciğer hastalıklarına bağlıdır.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort