to top

Erkekler bu cümleleri söyleyemiyor

Eşinize fikir sorduysanız fakat kaçamak cevaplar veriyorsa yada her zamanki cevapları duyuyorsanız bilin ki asıl cevapları duyduklarınız değil. İşte erkeklerin sakladığı fikirleri…

Erkeklerin duygularını kadınlar gibi ifade edemiyor olduğunu biliyoruz. Bunun yerine sessiz kalmayı tercih ediyorlar. Ancak bazı hareketleri onların aklındakileri anlamak için yeterli diyor klinik psikolog Andra Brosh. İşte erkeklerin söyleyemediği 10 cümle

1. Güçlü ve kocaman bir adam olduğumu hissettirmene ihtiyacım var

Eşiniz sizin onu güçsüz ve başarısız görüyor olduğunuz hissine kapılmış olabileceğini biliyor musunuz?

Eğer sorumlulukların çoğunu üzerinize aldıysanız ve ona hiç söz hakkı bırakmıyorsanız bunun olması şaşırtıcı değil. Kendini sorumluluklar ile başa çıkabilecek hissetmesine yardımcı olmalısınız.

2.Evet, o kadına bakıyordum

Erkek beyninin yeni ve taze şeyleri kadınlrdan çok daha çabuk algıladığını biliyor musunuz?

Gittiğiniz bir yemekte sizden daha genç bir kadına doğru kafasını çevirdiğinde emin olun bu her zaman onu size tercih ettiği anlamına gelmiyor. Eğer sizinle uyuyor, sizinle el ele tutuşuyor ve sizi sevdiğini söylüyorsa o kadar da endişelenecek bir şey yok demektir.

3.Hepsi bana aynı görünüyor

Erkeklere sorduğumuz “Hayatım sence bu olmuş mu?” sorusunun cevabı sandığımız kadar objektif değil. Onlar için önemli olan elbise değil içindeki kadın.

Sizi beğeniyor, hayranlıkla bakıyor ve seviyorsa inanın üzerinizdeki elbise onları o kadar da enterese etmiyor. Hele hele zevkine güvendiği bir kadının seçtiği her elbise erkek için kabul.

4. Bazen gerçekten sesini duymak istemiyorum

Bu sizi sevmediği, size tahammül edemediği anlamına gelmiyor. Bir erkeğin kadın kadar fazla konuşmaktan hoşlanmadığını ve zaman zaman kendi başına kalmayı tercih ettiğini anlamalısınız.

Sakin ve sessiz kalmak istediği zamanlarda alınganlık yapmadan onu kendi haline bırakmalı ve kensinize başla bir uğraş bulmalısınız.

5.Barış sağlamak için yalan söyledim

Erkekler eşlerinin tepkisinden çekindiklerinden veya tartışma çıkmasına engel olmak için küçük yalanlar söyleyebiliyorlar.

Bunları kötü bir niyetle veya sizi kandırmak için değil, aksine sorun çıkmaması için yapıyorlar. Eğer her şeye kızan, bağıran, eleştiren bir kadın olursanız bu yalanların artacağını unutmayın.

6.Kendine daha çok özen göstermelisin

Bakımlı bir kadın ile birlikte olmak her erkeğin hem hoşuna gider hemde bununla gurur duyar. Her ne kadar kıskanç olursa olsun, diğer insanların kendi yanındaki kadına hayranlık duymaları gururunu okşayacaktır.

Size net bir şekilde söyleyemiyor olabilir ancak kendinize özen göstermeyi asla ihmal etmemelisiniz.

7.Tüm kirli işleri ben yapmak istemiyorum

Evlilikte veya ortak yaşamda kadınların ve erkeklerin üstlerine düşen bazı bireysel görevler olabilir. Ancak sırf o erkek diye tüm angarya işleri yapmasına seyirci kalmakta hiç adil değil.

O nasıl size sofrayı toplamak veya salatayı yapmak konusunda zaman zaman yardımcı oluyorsa, siz de bahçeyi temizlemek, otomobili tamire götürmek gibi bazı işlerde destek olabilirsiniz.

8.Finansal yükü kaldıramıyorum

Erkek olması evin geçimini ve yaşantınızı tek başına sırtlayacak ddemek değil. Artık kadınlar eşlerine finansal olarakta destek veriyor ve çalışıyorlar.

Ne kadar kazandığınızın hiç bir önemi yok, onun yanında olduğunuzu ve destek vermek için hevesli olduğunuzu onu kırmadan belli etmeniz yeterli.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.