to top

Erkekleri tavlamanın 5 yolu

Erkekleri tavlama deyince aklınıza binbir türlü taktik gelmiş olabilir. Fakat bugün bildiğiniz her şeyi unutabilir ve bizim tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz. Bu önerilerimizi günlük hayatınızda kolayca uygulayabilir ve hayata geçirebilirsiniz.
1- Seni Çok İyi Tanıyorum
Her insan en iyi bildiği bir konuda özgüvenli ve başarılı olur. Öyleyse siz de partnerinizi en iyi şekilde tanımalısınız. Ne sever? Nasıl mutlu olur? Neye kızar? Gibi… fakat buradaki en önemli nokta ise erkeğiniz sizin hafiyelik yaptığınızı anlamamalıdır. Peki nasıl onu tanıyacağınıza gelelim. Partnerinizin yakın bir arkadaşı veya ailesinden yardım alabilirsiniz. Öyle bir hale gelmelisiniz ki partneriniz “ işte benim ruh ikizim birbirimizi tamamlıyoruz” diyebilmeli…
2- Dert Ortağı Olun
Bir erkek, günlük hayattaki yoğun yaşamına rağmen aslında yalnızdır. Çünkü onun konuşabileceği onlarca kişi olmasına rağmen ruhunu açabileceği bir dostu genellikle yoktur. Onun size açılmasına yardımcı olun. Erkek bir defa konuşmaya başladı mı ise kadın kenara çekilmeli ve onun kendisini uzun uzun anlatmasına izin vermelidir.
Erkeği tavlamak isteyen kadın, erkeği konuşturmayı bilmelidir.
Bilinenin aksine erkek, kendisini aktif olarak dinleyen birisini bulduğu zaman saatlerce konuşabilir. Bu durumda kadının sabırlı davranması gerekir. Unutulmamalıdır ki erkek ne kadar uzun konuşursa kalbini de o kadar sağlam bağlarla karşısındaki kadına bağladığı anlamına gelir.
Onu cesaretlendirmek için konuşma sırasında erkeğe “ne kadar hoşsohbet olduğunu” söyleyebilirsiniz. Bunu duyan erkek, geçmişini ve hayallerini paylaşmak için kendisinde güç bulur ve sohbete devam eder. Bu arada erkeği asla sıkmamalı konuşmasını yarıda keserse nedenini sormamalıdır.
3- Ona Danışın Kendini Özel Hissetsin
Erkekler kendilerine herhangi bir konuda fikir danışılmasından müthiş bir zevk alır. Belki de bir erkeği onure etmenin ve yüceltmenin en iyi yoludur.
Kendisine danışılan erkeğin özgüveni yükselir. Erkek kendisini değerli hisseder ve kendisine bu değeri veren kişiye de minnet duygusu ile daha yumuşak davranır. Erkeğinize danıştığınız konu hakkında olumlu sonuçlar aldığınızda ise mutlaka arayıp teşekkür etmelisiniz.
4- Dedikodusunu Yapın
Evet belki ilk duyduğunuzda dedikodusunu yapın cümlesi size tuhaf gelmiş olabilir. Fakat erkeğin bulunmadığı bir ortamda erkek hakkında övgü dolu sözler söyleyin. Onun ne kadar yakışıklı, başarılı veya zeki olduğuna dair sözler sarf eder. Diğer kişiler ile erkeği karşılaştırarak erkeğin üstün yönlerini güçlü biçimde vurgulamalısınız.
Burada dikkat edilecek husus bu sözlerin erkeğin yakın bir arkadaşının yanında söylenmiş olması gerektiğidir. Amaç bu yakın arkadaşın kadının söylediklerini erkeğe ulaştırmasıdır. Erkeklerde laf yetiştirme çok olağan bir durumdur. Bu nedenle kadının övgüleri büyük ihtimalle erkeğin kulağına gider.
5- Kendiniz Olun
Genellikle her kadın ilişkinin ilk zamanlarında kendini ispatlamak için farklı davranışlara girebilir. İnsan psikolojisi açısından bu son derece olağan bir durumdur. Fakat mümkün olabildiğince doğal ve kendiniz olun. Her zaman onunla aynı görüşten olmak zorunda değilsiniz, her zaman makyajlı olmak zorunda değilsiniz. Doğal olmanız gerçek olduğunuz anlamına gelir.

 

erkek tavlama

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.