Yukarı

En Güzel Teras Dekorasyon Fikirleri…

En güzel teras dekorasyon fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz… Eğer terası olan bir evde oturuyorsanız, şanslısınız. Peki, terasınızın dekorasyonunu nasıl yapacaksınız? Gelin, sizin için seçtiğimiz dekorasyon örneklerine göz gezdirelim.

En güzel teras dekorasyon fikirleri ile kendinize eşsiz bir mekan kurgulayabilirsiniz. Terasınızı günün yorgunluğunu atacağınız, yemek yiyeceğiniz, arkadaşlarınızla sohbet edeceğiniz, kitap okuyacağınız şık bir alan haline dönüştürmeniz mümkün. Teraslar gökyüzünün cömert manzarası eşliğinde harika dinlenme alanlarıdır. Hem dinlenmek hem de sosyalleşmek ve yemek yemek için terasınızın fonksiyonelliğini artırabilirsiniz.

Eğer çatınızda bir barbekü bulunuyorsa, burayı terasınızın odak noktası haline getirebilirsiniz. Barbekünün çevresine yerleştireceğiniz bir yemek masası ya da oturma düzeniyle konforlu bir alana sahip olabilirsiniz. Terasta olmazsa olmazlardan biri de bitki ve çiçekler… Büyük gövdeli bitkilere terasınızda yer vermek, ‘en güzel teras dekorasyon fikirleri’nden biri. İri gövdeli bitkilerin yanı sıra örneğin bir limon ağacı terasınızı canlandıracaktır. Ayrıca dikey bahçeler de terasınızda oldukça şık duracaktır. Terasınız bir duvarında dikey bahçeler kullanarak yeşil alanı artırabilirsiniz. Küçük, renkli saksılara terasınızda yer vermeyi de unutmamalısınız.

Terasınız güneş ve rüzgardan bolca nasibini alıyorsa bir güneşlik yaptırabilir ya da şemsiye kullanabilirsiniz. Yemek yeme ve dinlenme alanında sizi güneş ve rüzgardan koruyacak önlemler bularak konforunuzdan ödün vermeyin. Konforunuz için rahat sandalyeler, puflar, yumuşak minderler kullanabilir, terasınızın zemininde bir kilime yer verebilirsiniz.

En güzel teras dekorasyon fikirleri ararken aydınlatma unsurlarını da unutmayın. Hava karardığında terasınızdan kentin manzarasını seyrederken nasıl bir aydınlatmaya ihtiyacınız olacağını hesaplamalısınız. Örneğin yemek yerken ya da kitap okurken, arkadaşlarınızla sohbet ederken farklı aydınlatma tonlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle terasınızda aplikler, fenerler ve minik mumlara yer verebilirsiniz.

En güzel teras dekorasyon fikirleri ile siz de harika bir alan kurgulayabilirsiniz. İşte ilham alabileceğiniz örnekler…

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved