Yukarı

Emziren Anneler Dikkat! Artık Sütünüz Kesilmeyecek

Anne sütünün aslında psikolojik olarak kesildiğini biliyor muydunuz?  Anne sütünün öneminden yıllarca bahsedildi. Bir çok yayınlar yapıldı. Fakat bu durumla karşı karşıya geldiğimizde ne yapmamız gerektiği hakkında yeterli bilgi verilmedi. Taa ki bugüne kadar!

Şimdilerde Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Anne Sütü Emzirme Eğitimi Danışmanlığı ve Relaktasyon Merkezi açıldı. Anne Sütü Eğitim Danışmanı Hemşire Seval Öztürk, Türkiye’nin her yerinden anne sütü ile ilgili eğitim almamış annelere daha çabuk ulaşmak, onlara yol göstermek, anneleri bebekleri ile buluşturmak ve ülkeye daha sağlıklı nesiller kazandırmak amacı ile açıldı. Seanslar ortalama 24 saatte tamamlanabiliyor. Amaç sağlıklı nesiller yetişmesine yardımcı olmak.
Relaktasyon’un anlamı ise şöyle, sütü kesilmiş annenin sütünü yeniden oluşturmaya verilen isimdir. Bunun yanı sıra evlatlık edinmiş anneler de burada sütlerinin gelmesi ve evlatlık bebeği emzirmesi için olanak sağlanıyor. Eğitimler ise anne adayının 32. haftası başlanıyor.

Eğitim almak isteyen anne ve anne adayları Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anne Sütü Emzirme Danışmanı Hemşire Seval Öztürk’e 0549 793 43 57 no’lu telefon numarasından ulaşabilecek.

Mother breast feeding newborn baby

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort