Yukarı

Elektronik Sigara Nasıl Temizlenir?

Son bir yılda oldukça fazla tercih edilen elektronik sigaralar, aynı zamanda sigarayı bırakmak isteyenlerin de en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi. Ortalama fiyatları 200.00 TL’den başlayan fiyatlara sahip bu sigaralar içerisine koyulan likitin buharlaşması ile kullanıcının vücuduna nikotin girişi sağlar.

Elektronik sigara, tütün mamüllerine duyulan bağımlılıktan kurtulmak veya zararlarını azaltmak için kullanılan elektronik bir cihazdır. E-sigara olarak da bilinir. Cihaz, duman yerine buhar oluşturur. Kullanıcı, çeşitli maddeler içeren –ki bu maddelerin arasında nikotin de bulunabilir- buharı içine çeker.

Piyasada farklı çalışma prensiplerine sahip e-sigaralar bulunmaktadır. Bu farklı modeldeki e-sigaraların nasıl temizlendiğini sizler için araştırdık.

Tek kullanımlık ya da değişebilir kartuşlu e-sigaralar, temizlik istemezler. Bu modeller e-likit kullanmazlar. Pilini şarj edip kartuşunu değiştirdiğinizde sorunsuz bir kullanım sunarlar.

Tank sistemli e-sigaralar, 7 – 10 güne bir temizlik ister.
Tankı ve kapakçığı sıcak suyla çalkalayın.
Ardından pamuklu çubukla içlerini kurulayın.
Tank sistemli modelde bulunan silikon kapakçığı da sıcak sudan geçirip kağıt havlu ile iyice kurulayın.
Atomizer başlığının temizliği için, pamuklu çubuğa ihtiyacınız olacak. Atomizerı önce pamuklu çubukla temizleyin, ardından yerinden çıkardıktan sonra sudan geçirin.
Başlığı atomizer tabanından ayırdıktan sonra ince şekilde yuvarladığınız peçeteyi içinden geçirerek temizleyebilirsiniz.

Atomizerı ayırdıktan sonra atomizer tabanının her iki yanını ve pilin ucunu, üzerlerinde leke kalmayacak şekilde kağıt havluyla silin. Eğer atomizerın iğne gibi olan ucunda gördüğünüz silikon parça çok kararmışsa, atomizer ömrü kısalmış demektir. Buna engel olmak için e-likit kalıntılarının oldukça iyi temizlenmesi gerekir.

Clearomizerlı e-sigaraların, temizliği yapılırken ağızlık dışındaki parçaların çıkarılmaması önerilir. Bu modelde tank cam şeklindedir, yani şeffaftır.
Cam tankın ortasında, ucunda silikon bir kapakçık olan metal bir kısım vardır. Doldurma ve temizleme işlemi buradan yapılmaktadır. Bu aralıktan kaynar su püskürtüp atomizeri hafifçe çalkalayın. Ardından yine bu aradan suyu geri çekin. Bu işlem için küt uçlu bir enjektöre ihtiyacınız olacak.

DCT (Dual Coil Tank) Cartomizer modelin temizliği diğer model e-sigaralara göre daha zordur. Bu atomizer tipi, suda kaynatılarak temizleniyor. Ortadaki metal kısım çıkarılıp cezveye konur. Üzerine su eklenir. İçindeki likit kalıntısı gidene kadar kaynatılır. Ardından kurumaya bırakılır. Bu işlemden sonra aynı şekilde kullanıma devam edilebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:
E-sigaraların gerek kullanımı, gerekse şarj esnasında patlamaları sonucu çeşitli yangın ve yaralanma ile sonuçlanan olaylar meydana gelebilmektedir.
Elektronik sigarayı satın aldığınız yerden, elektronik sigara modelinin temizliği konusunda ayrıntılı bilgi isteyiniz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort