Yukarı

Düğünde Gelinin Kız Kardeşi Ne Giymeli?

Gelinlerin hayatlarındaki en özel gündür düğünler. Yıllarca hayalini kurarlar, fakat o gün geldiğinde elleri ayakları birbirine dolanır ve de gergin olurlar. Sakinleşmek için ise tabi ki baş rolde hep kız kardeşler vardır. Gelinin arkasını toplar, organizasyonu yapar ve de düğünü eğlenceli hale getirir. Peki bu kadar önemli bir göreve sahip olan kız kardeş düğünde nasıl giyinmeli? Tüm ayrıntıları öğrenmek için yazımızın tamamını okumanızı öneriyoruz.

 

Gelinin kız kardeşi düğün için en önemli kişilerden biri olduğu için giyimi de özenli olmalıdır. Bu açıdan uzun abiye modelleri son derece ideal ve şıktır. Gelini gölgede bırakmayacak kadar sade ama gelinin kız kardeşine yakışacak kadar da gösterişli bir elbise olmalıdır. İçinde zarif görüneceğiniz uzun elbiseleri, V yakalı, sırt dekolteli, şifon etekli, dantelli ya da kayık yakalı modellerden tercih edebilirsiniz. Renk seçimini de kesinlikle beyaz dışı renklerden almanızda fayda var. Eğer kapalı mekan düğünü ise mor, bordo, lacivert gibi koyu renkler uygun olabilir. Bu tarz uzun elbiselerle şık topuzlar ve sade takılar iyi bir tercih.

Son dönemde ünlü tasarımcılar uzun elbiselerde, tüm detayı üst kısımda toplamayı tercih etmekte. Göğüs kısmında işlemeler, ışıltılar, dantel ya da tül eklemeleri ile şık bir görünüme ulaşmanız mümkün. Eğer bacak boyunuz kısa ise bu tarz bir elbise ile olduğunuzdan çok daha uzun görünmeniz de mümkün. Elbisenin göğüs bölgesi hareketli olduğundan ve bel bölgesinde daralarak aşağı doğru düz bir şekilde indiğinden, belinizi ince gösterir ve kalça kısmındaki fazlalıklarınızı da saklar. Katılacağınız düğünde zahmetsiz bir şıklığa ulaşmak için kesinlikle bu tarz uzun düğün elbiseleri arasından seçim yapmalısınız.

Peki eğer yaşınız küçükse, mesela 16-25 yaş arasında iseniz ve daha modern ve cool görünmek istiyorum diyorsanız ne yapmanız gerekiyor. Tabii ki kısa modelli elbiseler yaşınıza ve tarzınıza en uygunu olacaktır.
Özellikle son dönemde moda olan küçük elbiseler, bu tür özel günler için son derece ideal. Elbette çok önemli olan düğün gününe yakışır kısa elbise modelleri arasından seçim yapmanız gerekiyor. Düşük omuzlu, desenli, çan etekli ya da straplez kısa elbiselerle harika görüneceksiniz. Çok hareketli bir elbise tercih ettiyseniz balerin topuzu iyi bir tercih. Düz straplez bir elbise giyecekseniz dalgalı açık saçlar ile harika görünmeniz mümkün.

Renk seçiminde de trendlerden uzak kalmamak istiyorsanız pastel tonları tercih etmelisiniz. Son birkaç dönemdir yükselişte olan pastel renkler özellikle kır düğünleri için son derece ideal. Tüllü, uçuş uçuş, pembe, mor ya da yeşil elbiselerle hem çok masum hem de zarif görünebilirsiniz. Özellikle yılın rengi kabul edilen pudra pembesi ve bebe mavisi bu tür elbiselere son derece yakışan renkler arasında yer alıyor. Pastel tonlardaki elbisenizi koyu bir makyaj ile tamamlayarak dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort