Yukarı

Düğün Öncesi Estetik

Düğün öncesi kadınların sıkça yaptıkları hazırlıklardan biride estetiktir. Pırıl pırıl bir cilt, ışıldayan gözler, incecik fit bir vücut, asalet ve zarafet… Düğün gününde kusursuz ve etkileyici olmak isteyen gelin adayları, artık estetik cerrahların kapısını çalıyor. Dr. Osman Şenel Estanbul Plastik Cerrahi Kliniğinde uygulanan düğün öncesi estetik hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi.

Düğünde güzel ve fit görünmek isteyen gelin adaylarının imdadına estetik ve teknolojik yöntemler yetişiyor. Düğüne az kaldıysa küçük botokslar, yağ enjeksiyonları, lazerlerle daha da güzelleşebilir, tek seansta 2 beden incelten cool shaping gibi teknolojik yöntemleri tercih edebilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa nikah masasından önce ameliyat masasına yatıp kendinizi estetik cerrahınıza emanet edebilirsiniz. Gelin adayları hayatlarındaki bu en önemli günde, sevdikleriyle birlikte geçirecekleri mutlu anları paylaşırken, kendilerini aynada en güzel halleriyle görmek istiyor. Bunun için de estetik cerrahlara başvuruyorlar. İyi bir planlama yaparak, ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemlerle istenilen sonuçları elde etmek mümkün.

Estetik planlanırken gelinlik modelinin de bir önemi var mı?
Evet, gelinlik modelinin önceden belirlenmiş olarak bize gelmesinde yarar var. Çünkü bu sayede gelinlik modelinde vücudun hangi bölgesi daha ön planda olacaksa ona uygun bir planlama yapabiliriz. Göğüs ve sırt dekoltesi olacak mı? Kollar açıkta mı kalacak? Bele sıkı oturan bir gelinlik mi olacak? Mini etek mi olacak? Hastanın kafasındaki gelinlik çerçevesinde biz de yardım edebileceğimiz hangi bölümler varsa o konularda bir fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Düğün öncesinde yüz bölgesinde hangi yöntemlerle ne gibi farklılıklar yaratılabilir?

Burada önemli olan doğallık ve daha masum bir ifade yaratmak. Bu gelin adayını mutlu edecektir. Hastaların talepleri de bu yönde oluyor. Eğer yeterli zamanımız varsa, bu zaman çerçevesinde örneğin bir yıl öncesinde yüzdeki kırışıklıkları, lekeleri, gevşeklikleri, sivilce izleri gibi sıkıntıları, ameliyatlı ya da ameliyatsız teknolojik yöntemlerle birlikte çözme şansımız olabilir. Burnu büyük olan bir hastaya, doğal bir burun formu yapabiliriz ki, bunun için altı ayla bir yıl kadar vakit olmasını tercih ederiz. Düğünden üç ay öncesinde de bir burun ameliyatı yapmak mümkün olabilir.

AMELİYATLAR İÇİN ZAMANLAMA ÖNEMLİ

Peki ya düğüne bir ay kaldıysa…

Bir ay kaldıysa, burun estetiğinde şöyle bir sıkıntı vardır; ufak bir aksilik geliştiğinde onun iyileşmesi, iyileşme dönemindeki problemler bu mutlu dönemin ertelenme ihtimalini getirebilir. O zaman da stres dolu bir süreç yaşamış oluruz. Son bir ay kala görünür bölgelerdeki ameliyatların planlanması konusunda çok çekinceli davranmakta yarar var. Bir burnun oturması tercihen altı ay bir yıl sürer. Yüz bölgesine gençleştirmeyle ilgili teknoloji yöntemlerini kullanabiliriz. Yara bere yapmayan bu yöntemleri kullanarak cildin daha canlı ve gergin olmasını sağlayabiliriz. Hafif peeling’ler orta peelingler uygulayabiliriz. Bunlar cildin parlaklığını sağlar. Burada zamanlama şu, yüz, burun, göz kapağı, kaş kaldırma gibi çok göz önünde olan ameliyatları planladıysak bunların bir aya kala yapılması riskli olabilir. Bir ay kala bir meme dikleştirme, meme büyütme ya da meme küçültme ameliyatı da yapabiliriz ama sonuç olarak göğüslerin dıştaki yansıması çok fazla olmadığı için dekolte bile giyse belli olmayacaktır.

Gelin adaylarına uygulanan ameliyatsız yöntemler?

Eğer hasta göğüs dekoltesi olan bir gelinlik giyecekse göğüs dekoltesindeki cildinde yıpranmalar varsa bunun daha iyi görünebilmesi için teknoloji yöntemleri ve PRP kullanabiliriz. Çeşitli lazerlerle PRP’yi birlikte kullanarak dekoltedeki ufak tefek problemlerin minimuma indirilmesini sağlayabiliriz. Sırt bölgesi açık bir gelinlikse, eğer ciltte sorunlar varsa, yeterli vakit varsa o ciltteki sorunların giderilmesiyle ilgili emek verebiliriz. Eğer ki yağla ilgili bir sorun varsa o zaman belki altı ay öncesinde liposuction planlamak gerekir. Çünkü çeşitli liposuction yöntemleri planlayarak sırttaki problemlerin giderilmesi sağlanabilir.

Düğün öncesi yapılabilecek botoks, dolgu uygulamaları

Botoksun kişiye özgü planlaması yapılmaktadır. Kişilerin kendilerine özgü mimiklerini bırakmaya özen gösteriyoruz. Buradaki amaç kişinin daha doğal görünmesini sağlamak. Kaşları hafif düşük olan bir hasta için düğünden altı ay önce bir botoks planlaması yapıp ondan sonrasında düğüne iki ay kala aynı botoksu tekrar etmek daha uygun bir yöntem olabilir. İlkini yapmamızın nedeni botoks sonrası hasta kendini görsün. Aynı şekilde yüzde bir miktar gevşeklikler varsa, göz çevresinde, kaşın altında, yanaklarda, şakak bölgesinde bu gevşekliklerden dolayı daha mutsuz ve yorgun bir görünüm oluştuysa o zaman son teknoloji ürünü bazı basit dolguları düğünden bir ay öncesinde uygulanabilir. Gerekiyorsa yağ enjeksiyonları yaparak yüzün daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamaya çalışabiliriz.

GELİNLİK MİNİYSE BACAKLAR DÜZELTİLEBİLİR

Son yıllarda mini gelinlikler de moda. Mini bir gelinlik giyecekse, bacakları güzelleştirmek mümkün mü?

Bu gibi hastalarda düğüne bir ay kala, fazla kalın olan bileğini inceltme, bacakta eğri olan bölgelerine yağ koyma gibi ameliyatlar planlanabilir. İnceltme konusunda liposuction yapıyoruz. Ama inceltme yapabilmek için bilek bölgesindeki dokunun yağ kalınlığı olduğunu görmemiz gerekiyor. Bilek bölgesinde yağ değil kas ya da tendonlardan dolayı bir kalınlık olabilir. Kemik yapısı kalınsa da yapılmayabilir. Ancak bilekler liposuction için uygunsa ameliyattan sonra bir ay sürede ideal forma ulaşabilir. Ama biz yine burada da sürenin en az üç ay öncesinde yapılmasını tercih ediyoruz.

Kollarda sarkmalar varsa ne yapılabilir?

Gelin adayları eğer kollarının yeteri kadar formda görünmediğinden yakınıyorlarsa öncelikle ameliyat yöntemlerinden uzak durmalarını öneririm. Çünkü o bölgede yapılan ameliyatlarda eğer gerçekten çok az miktarda yağ alınmayacaksa liposuction sonrasındaki kolların daha da gevşek olma ihtimali doğabilir. Ancak cilt kaliteleri iyiyse ve belli bir bölgede yağ toplanmaları varsa az miktarda alınacak yağ sayesinde cildin gergin bir şekilde kola form vermesi sağlanabilir. Teknolojik yöntemleri kombine kullanarak, ciltte gevşeklik miktarı çok fazla değilse, Skintyte 2 makinesiyle kızıl ötesi ışınlar kullanılabilir. Gerekiyorsa bunu radyo frekansla kombine ederek ciltteki gevşekliklerin miktarı orta düzeydeyse diğer ameliyatsız çeşitli teknoloji yöntemlerini kullanarak eskiye oranla daha iyi sonuçlar alıyoruz.

Gıdı sarkıklığına nasıl giderilebilir?

Gıdı sarkıklığı olan hastada, eğer gıdıdaki cilt kalitesi iyi ve bölgedeki fazlalık sadece yağdan kaynaklıysa o buraya bir basit liposuction, bir miktar gevşekliği varsa liposuction ve boyun askısı yeterli olabilir. Ama yağdan öte cilt kalitesinde gevşeklik varsa, cilt kendini bıraktıysa alttaki kas da kendini bıraktığı için bir boyun germe ameliyatı yapmadan istenilen sonucu elde edemeyebiliriz. Bunun için bir iki ay yeterlidir. Her yüz ameliyatında üç aylık süre vermek yeterlidir.

Gelin topuz yaptırmak istiyor ama kepçe kulakları onu rahatsız ediyor. Bunun çözüm yolu nedir?

Kepçe kulak ameliyatını düğünden en az iki ay öncesinde yaptırmakta yarar var. Çünkü iyileşmesi zaman alabilir. Artık çok özel tekniklerle kulaktaki kepçeliği büyük oranda ortadan kaldırmak mümkün.

DAMATLARA DA BAKIM YAPILIYOR

Sadece gelinler değil damatlar da artık daha bakımlı. Damat adayları neler yaptırabilir?

Burunlarının şeklinden mutlu değillerse burun ameliyatı olabilirler. İyileşme süresi gerektirmeyen lazerlerle ciltlerinin daha iyi görünmesini sağlayabilirler. Hiç belli olmayan göz çevresine yapılacak küçük bir botoks, göz çevresinde çukurlar varsa, göz altı torbaları varsa basit bir göz çevresi dolgusuyla daha iyi görünüme kavuşabilirler. Erkekler o gün için çok da radikal ameliyatlar konusunda istekli olmuyorlar.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort