to top

Dövme Yapmak İstemeyenlere Hint Kınası

Sizin ruh dünyanızı, hayata bakış açınızı yansıtan bir sembolü omzunuzda, kolunuzda, bileğinizde kısacası vücudunuzun görünebilir bölgelerinde yaptırmak ve kendinizi farklı göstermek isteyebilirsiniz. Ancak dövmeler sağlık açısından düşünüldüğünde sizi kuşkuya düşürebilir.

Sevdiğinizin baş harfini kalbinizin üzerine dövdürdünüz daha sonra ayrılmak zorunda kaldınız ve sürekli olarak onun harfini göğsünüzde gördüğünüzde hatırlıyor ve üzülüyorsunuz artık sizin için bir anlamı kalmadı sildirmek istiyorsunuz. Bunun acısını da iki türlü yaşamak zorunda kalacaksınız. Bir yandan iğne acısı diğer yandan ayrılık acısı. Kısacası dövme yaptırmak da sildirmek de acı veriyor insana…

Dövme kültürü ilk olarak Anadolu topraklarında Hititler döneminde kına ve bitkilerden elde edilen doğal renklerle kadınlar alınlarının ortalarına, ellerine yapıyorlardı. Bu kültürü Asya’da da görebilmemiz mümkün.  Bugün hala özellikle doğu ve güneydoğu bölgesinde kadınların yüzlerinde görebiliriz.

Bu geleneksel doğu kültürünü Amerika kimyasallaştırarak bugünkü dövme kültürünü oluşturdular ve Avrupa’ya kadar ulaştırdılar.

“Ben dövme yapmak istiyorum ancak bir süre sonra geçsin çünkü aynı sembolü görmekten sıkılabilirim ve de sağlıklı olsun” diyorsanız sizlere önerimiz Hint Kınasıyla yapılan dövmeler olacaktır. Peki, nerede yaptırabilirsiniz? Son zamanlarda en çok gidilen yer Eyüp Sultan Camii’nin bulunduğu meydanda yaptırabilirsiniz.

hit hint1 hint4 hinitit6 hint77 hititi hittiti hint66

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.