Yukarı

Doğuma Hazırlık

Bebeğinizi kollarınıza alacağınız günlere az bir zaman kaldı. Doğum sancıları hakkında kafanızda çokça sorular vardır. Doğuma yakın zamanlarda bebeğiniz durgun olacaktır.

31. haftadan başlayarak rahimdeki amniyon sıvısının miktarı azalmaya başlar ve büyüyen bebeğinizin hareket alanı küçülmeye başlar. Bebeğiniz daha az hareket etse de bunu eskiye oranla daha belirgin bir şekilde hissetmeye başlarsınız. Bu sürede bebeğinizin elini, ayağını ve benzer hareketlerini hissetmeye başlarsınız. Doğum yaklaştıkça bebeğinizin uyuyarak geçirdiği zamanlarda artmaya başlar. Hatta yetişkinler gibi uyur.

Bebeğiniz uyanık olduğu zamanlarda ise dışardan gelen sesleri duyabilecek ve küçük tekmelerle size cevap verecektir. Doğum yolculuğunun 35. haftasında bebeğiniz hızla kilo alacak ve sırtınızda baskı hissedebilirsiniz. Bu baskıda kurtulmak için biraz egzersiz yapmanız gerekecek. Böylece ağrılarınız azalacak ve bebeğin rahat bir şekilde gelmesi için sağlıklı bir hazırlık olacaktır.

plates

Uykusuzluk sizi ve bebeğinizi olumsuz şekilde etkileyebilir. Mümkün olduğunca uyumaya çalışmanız sizin ve bebeğiniz için iyi olacaktır. Bu durum doğumu kolaylaştıracaktır. Plates yapmak doğum bölgesindeki kaslarınızı rahatlatacaktır.

Doğum öncesi hazırlıklar listesi yapmanız, hastane için gerekli olan malzemeler, giysiler hazırlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Doğum çantasında bebek bezi, bebek zıbını, kendiniz için lohusalık pijması gibi ürünleri yerleştirmeniz ve hazırda bulundurmanız doğuma gidişinizi hızlandıracaktır.

anne

Artık kıymetli bebeğiniz dünyaya gelme hazır.

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort