to top

Doğru Makyajın Formülleri

Teninize uygun doğru ürünlerle makyaj yapmak cildinizin sağlığı için önemlidir. Kadınlar için, makyaj yapmanın önemi kesinlikle tartışılamaz.

Birçoğu için asla vazgeçilmeyecek olan bir alışkanlık olan makyaj, bazıları için çok yoğun kullanılmaması da yine de var olan bir durumdur. Kişiden kişiye makyaj yapımı ve her kişinin sevdiği makyaj çeşitleri konusunda farklılıklar vardır. Her şey bir yana, kim hangi makyaj tarzından hoşlanırsa hoşlansın yine de makyajın kendisine göre bazı olmazsa olmazları var. Şayet iyi bir makyaj yapmak ya da makyajınızın insanların gözüne hoş görünmesini istiyor iseniz doğru makyaj nasıl yapılır bilmeniz gerekir. Bu yazımızda sizlere doğru makyaj nasıl yapılır sorularında adeta bir cevap olacağız.

Doğru Makyaj İçin Teknikler

Makyajın doğal, hoş ve göze hoş gözükmesi için dikkat edilmesi gereken bazı teknikleri bulunmakta. Bu teknikler sayesinde artık sizde makyajınızı doğru teknikler sayesinde yeniden şekillendirip kendinize göre uyarlayabileceksiniz.

İlk olarak makyaj öncesi bir adımı uygulayarak işe başlayacağız. Makyajımızdaki ilk adım olan fondöten uygulamasını yapmadan önce, cildimizi temizlememiz, nemlendirmemiz ve böylece makyajımıza hazırlamamız gerekiyor. Bunun için ilk olarak yüzümüzü temizleme jelleri ile yıkayıp daha sonra nemlendirici bir krem ya da maske yardımı ile yüzümüzü nemlendirebiliriz.
Yüzümüz makyaja hazır olduktan sonra, tenimize uygun bir fondöten ile başlayabiliriz. Ancak fondöteni süngerden ziyade fırça ile dağıtmak, homojen bir dağılım sağlamak adına daha doğru bir tekniktir.
Fondöteni cildimize uyguladıktan sonra üzerine bununla uyum sağlayacak ve yine cilt rengimize uygun bir pudra seçmemiz gerekmekte. Pudramızı da yine büyük bir makyaj fırçası ile yüzümüze dağıtarak sürmeliyiz. Böylece cildin kusurlarının kapatılması işlemleri bitmiş bulunmakta.
Gözler için far seçimlerinin kişiye yakışan renk tonlarında yapılması gerektiği söyleniyor. Bu yüzden giyeceğimiz kıyafetlerin renginin yanı sıra kendimize yakışan bir renk tonu ile göz kapaklarımızı renklendirebiliriz.
Rimel sürerken de göz kapaklarımıza ya da yüzümüze değdirmemeye özen göstermeliyiz ve topaklanma yapmayan ürünleri tercih etmeliyiz.
Allık seçimi de makyajımızı tamamlayacak ve bize yakışacak bir şekilde seçilmeli. Yine büyük bir fırça yardımı ile elmacık kemiklerimiz üzerine uygulayabiliriz.
Ruju da hem kıyafetimiz hem de bize uyan tonları göz önünde bulundurarak seçebiliriz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.