Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Doğal Yollarla Akne Tedavisi

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Doğal Yollarla Akne Tedavisi

Sivilceler her kadının kâbusudur. Öyle ki aynaya dahi bakmak istemezsiniz. Ancak size önereceğimiz doğal karışımlarla sivilcelerinizle baş etmeniz mümkün…

İşte o karışımlar

1. Akne tedavisinde elma sirkesi kullanımı
Sivilcenin düşmanı elma sirkesidir. Çünkü sirke bakterileri ve oluşumunu önler.

Hazırlanışı:
Öncelikle yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayınız ve kurutun. 9 çorba kaşığı suyun içine 3 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve cildinizi bu karışımla silin günde bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

2. Tarçınlı bal maskesi
Cildi en hızlı şekilde tedavi eden karışımlardan biridir. Tarçın anti-mikrobik özelliğe sahipken, bal da anti-oksidan etkisi vardır. İkisi de sivilceye neden olan bakterilere karşı iyi gelir.

Hazırlanışı:
2 çorba kaşığı balın içine 1 çay kaşığı tarçını karıştırın. Yüzünüze sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla yıkayıp kağıt havluyla kurutun.

3. Ballı yoğurt karışımı
Yoğurt eski yüzyıllardan beri kadınların yüzlerine sürdükleri maskelerden biridir. Adeta bir merhem gibidir. Yüzdeki kızarıklıklara iyi gelir.

Hazırlanışı:
1 yemek kaşığı yoğurt içine 1 çorba kaşığı balı iyice karıştırın. Temizlenmiş yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra durulayıp kurutun. Böyece cildiniz ölü hücrelerden arınmış olurken kızarıklıklardan kurtulmuş olacaksınız.

4. Yumurta
Yumurtanın beyazı yeni cilt hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur besleyicidir ve cildinizi gençleştirir.

Hazırlaşını:
2-3 yumurta akını iyice çırpın ve yüzünüze sürün 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın ve kurutun ve yüzünüze uygun bir nemlendirici sürün.

5. Papaya
Papaya cildinizi ölü hücrelerden arındırır ve temizler. Bir çok kozmetik ürünün içeriğinde papaya bulunmaktadır.

Hazırlanışı:
Temizlenmiş yüzünüze papayanın iç kısmını alıp sürün ve 15-20 dakika kadar bekletin ardından ılık suyla yıkayın. Ardından yüzünüze nemlendirici sürün.

6. Portakal kabuğu
Portakal kabuğu ölü hücreleri yok edip yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olur. Kolajen etkisi vardır cildinizi canlı ve genç gösterir. C vitamini etkisi olduğu için akneye karşı en iyi vitaminlerden biridir.

Hazırlanışı
Bir blenderin içinde portakal kabuklarını iyice parçalayın ardından yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekletin. Ilık suyla yüzünüzü durulayın ve havlu kağıtla kurulayın ve yüzünüze uygun bir nemlendirici sürün.

7. Çay ağacı yağı
Çay ağacı yağı tıkanmış gözenekleri açar, siyah noktaları yok eder. Antibakteriyel özelliğe sahiptir.

Hazırlanışı
9 kaşık çay ağacı yağını cildinize sürün biraz beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

8. Ballı çilek
Salisilik asit içerdiğinden çilek sivilceye karşı etkilidir. Bal ise özellikle kozmetik ürünlerde sivilceli ciltler için kullanılmıştır.

Hazırlanışı
3 adet çilek, 2 çay kağışı balı iyice püre haline getirin ve yüzünüze sürün yaklaşık 20 dakika kadar bekletin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

9. Muz kabuğu
Muz antioksidan özelliğe sahip oluduğu için şişliğe ve iltihaplara iyi gelir.

Hazırlanışı
Dairesel şekilde muz kabuğunu yüzünüze sürün.

10 – Kaktüs yağı
Kaktüs yağı sivilcelerin oluşturduğu kızarıklığa ve tahrişe iyi gelir. Bakterileri öldürücü etkisi vardır.

Hazırlanışı
Sorunlu olan bölgelere kaktüs yağını elinizle sürün ve ovun bir süre sonra cildinizdeki kızarıklık tamamen yok olacaktır.

11. Sodyum bikarbonat veya kabartma tozu
Kabartma tozu açık gözeneklere, sivilceye, mantar gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.

Hazırlanışı
Macun şeklinde kabartma tozunu yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

12. Limon suyu
Limon suyu ölü hücreleri temizler ve C vitamini zengini bir besindir.

Hazırlanışı
Bir kabın içine limonu sıkın ve pamuk yardımıyla yüzünüze iyice sürün göz ve dudak çevresine değmemesine dikkat edin. Ardından ılık suyla durulayın.

13. Buhar
Derideki gözenekleri açan bir yöntemdir. Cildinizi akne ve bakterilerden arındırır.

Hazırlanışı
Derin bir kabın içinde suyu iyice kaynatın ardından yüzünüzü 10 dakika kadar buharda tutun ardından yüzünüze havluyu yerleştirin.

Diğer ipuçları:
• Yüzünüze antibakteriyel temizleyiciler kullanın. Aşırı makyaj ve ter yüzünüzde sivilcelenmeye neden olur. O yüzden sık sık yüzünüzü yıkayın.
• Yastık örtünüzü sık sık değiştirin. Yastıktaki bakteriler cildinize temas edip yerleşerek sivilceye neden olabilir.
• Sivilcelerinizle oynamayın, sıkmayın.
• Tatlı ve şeker gibi gıdalar tüketmeyin
• Acı baharatlardan kaçının
• Sindirim sisteminizde kabızlık gibi bir problem varsa bu sivilcelenmeye neden olabilir.
• Kirli ellerinizle yüzünüze dokunmayın, hijyenik olun
• Cildinizi güneşten koruyun .

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved