Yukarı

Diş Estetiğinde Bonding Yöntemi

 

Özellikle ön dişlerdeki şekil bozuklukları, lekeler, dişler arasındaki boşluklar gerek kadınların gerekse erkeklerin özgüvenini sarsan sorunlar arasında geliyor. Dişler iletişim sırasında en çok göze çarpan bir bölgedir. Bu yüzden son yıllarda insanlar diş sağlığına ve diş estetiğine önem vermeye başladılar. Sağlıksız dişler insanları sosyal hayatlarında ve psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Ancak uygulanan bazı yöntemlerle bu sıkıntından kurtulmak mümkün.

Son yıllarda diş sağlığında Bonding Yöntemi uygulanmaya başlandı. Bu yöntem kompozit rezin maddesi kullanılarak, dişlerdeki renk bozukluklarını, lekeleri ve diş arası boşlukları kapatarak dişleri görüntü olarak güzelleştirme yöntemi diyebiliriz. Bunu uygularken kişinin yüz şekline, mimiklerine uygun gülüş tasarımı da uygulanıyor.

bonding

Bu yöntemin uygulanması için dişlerin sorunsuz yani çürük olmayan bir yapıda olması şart. Bonding sistemi bütün yaş gruplarına uygulanabilen bir yöntem. Bunun için 1 seans, 15dk-1 saat kadar sürmektedir. İşlem öncesi diş uyuşturulmaz. Burada önemli olan kullanılan malzemenin kaliteli olmasıdır. Bonding sisteminin dişlerde 5-8 yıl kadar kalıcılık özelliği vardır.

Dişlere uygulanan bonding tekniğinden sonra kesinlikle fındık, fıstık gibi sert yiyecekleri dişlerinizle kırmayınız, tırnak yeme ve kalem ısırma gibi alışkanlıklardan kaçınılmalıdır. Dişleri doğru fırçalamak ve diş ipi kullanılması önerilir.

 

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved