Yukarı

Deniz Kızı Makyajı İle Işıldayın

Yaz geldiğinde en çok ilgimizi çeken mayo bikini modası olsa da aslında sahillerde makyajınız da bikininiz kadar önem taşır. Moda haftaları sadece kombinlerle bize yol göstermez makyajlarıyla da o yılın trendleri hakkında bize bilgi verir. Bu yaz bitmeden plajlarda ışıldamaya ne dersiniz?

Yüzümüzün belli noktalarını ön plana çıkartmak için yaptığımız strobing tekniği gibi ”denizkızı makyajında” da bol bol aydınlatıcı kullanımı var. Fakat bu makyajda kullanılan aydınlatıcı miktarı biraz daha fazla. Ayrıca sadece yüzümüz değil, dudaklarımızın da aydınlık ve parlak görünmesi gerekiyor.

 

Peki, denizkızı makyajı nasıl yapılır?

Birinci Aşama : Bronz bir ten

Tabii ki ihtiyacın olan ilk önce bronz bir görünüme sahip olmak. Sanırım yazın ortasına geldiğimize göre de yeterince bronzlaşmış olmalısınız. Tüm yüzüne uygun tonda fondöten uyguladıktan sonra, yanak oyuklarına, şakaklarına, çenene ve alnına bronzer uygulayabilirsin.

İkinci Aşama: Işılda
Daha önce de dediğimiz gibi, bu makyajın amacı tamamen ışıl ışıl olmak! Bronz görünümünü ışıltılarla taçlandırarak bir denizkızı edasıyla parlayabilirsin. Bu görünümü de tabii ki aydınlatıcılarla sağlamak mümkün. Elmacık kemiklerine, şakaklarına, çenene, burnunun üzerine bolca aydınlatıcı uygula.

Üçüncü Aşama: Göz makyajı

Göz kapaklarına bakır tonda, ışıltılı bir göz farı uyguladıktan hemen sonra, hem alt hem de üst kirpik diplerine siyah göz kalemi uygulayıp, sonrasında da birkaç kat maskara uygulayarak göz makyajını sonlandır.

Dördüncü Aşama: Dudak makyajı

Dudak parlatıcıları hiç şüphesiz yazın favorilerinden! Pembe tonlardaki, ışıltılı dudak parlatıcısını uygula ve denizkızı makyajının tadını çıkar!

 

 

Saçlarınızı da bir deniz kızına yakışır örgü modelle tamamlayarak artık plajlara çıkmaya hazır olabilirsiniz!

deniz kızı örgü saç

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort