Yukarı

Dar Mutfaklara Öneriler

Mutfağın küçük olması hemen her ev hanımı için büyük sıkıntıdır. Her ev hanımı geniş ve ferah bir mutfak ister. fakat her zaman buna sahip olamayabiliriz. Bu sebeple de mutfağımızda yapacağımız değişikliklerle mutfağımızın olduğundan hem daha geniş hem de daha ferah olmasını sağlamanın yolları hakkında dar mutfak modellerinden bahsederek parlak fikirler vereceğiz.

Işık ve aydınlatma
Dar mutfaklarda öncelikle yapılması gereken eşyaların yerini ayarlamaktır. Mutfakta bulunan buzdolabı, fırın, bulaşık makinası gibi olmazsa olmazların yeri iyi ayarlanmalıdır. Bu eşyalar ayak altında değil, kullanışlı fakat yer kaplamayacak yerlerde konumlandırılmalıdır. Bir diğer husus ise aydınlatma. Aydınlatmalarda beyaz renk kullanmanız sizin için faydalı olacaktır. ayrıca mutfak dolaplarını da kir tutmayan beyaz renkli malzemelerden alırsanız hem temizlik hem de ferahlık açısından mutfağınıza artı katacaktır.
Mutfağınızda darlığın sebeplerinden bir tanesi de kullanılmayan küçük alanlardır. Bu alanların gizli bölme ve gömme dolaplar kullanılarak değerlendirilmesi hem eşya fazlalığından hem de görüntü kirliliğinden sizi kurtaracaktır. Ayrıca mutfak tezgahınızı da mutfak pencerenize göre ayarlamanız önemlidir. rahat ışık alan bir tezgahta yemek yapmak her zaman daha keyifli ve ferah olur.

İnovatif tasarımlar

Bir diğer konu ise kapıdır. Evlerde kapılar içeri doğru açılır. Zaten dar olan mutfağınızda bir de kapının açılıp kapanırken kapladığı yeri kullanamama sıkıntınız olur. bu sorunu ise sürgülü kapılar ve ya şık perdelerle halledebilirsiniz.
Bu tavsiyeler ışığında yüzlerce dar mutfak modelleri arasından zevkinize uygun olanını en uygun fiyatlarla satın alabilir, ferah ve rahat mutfağınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort