to top

Daha genç görünmenin 5 yolu

Birkaç dakika içinde yapabileceğin ufak numaralar ile olduğundan daha genç görünmen mümkün!

Herkesin ortak korkusu yaş aldıkça, eski çekiciliğini kaybetmek. Yaşlanmanın etkilerini geciktirmek için, kremler, serumlar, gözaltı kremleri kullanıyoruz. Peki, sana birkaç hile ile daha genç gözükebileceğini söylesek nasıl olur? Birkaç dakika içinde yapabileceğin ufak numaralar ile olduğundan daha genç görünmen mümkün!

Atkuyruğu

Atkuyruğu saç modeli tam anlamıyla mucize! Saçlarını sıkı sıkı yukardan topladığın zaman, göz kenarındaki çizgiler azalıyor, gözlerin daha yukarıda gözüküyor. Yüz hatlarını değiştiren bu model, bu senenin en moda saç modellerinden. Yaz aylarından sıcaktan bunaldığında, saçlarını yukardan atkuyruğu yaparak hem serinle hem de daha genç görün!

Kontur uygulaması ile cilt hattını belirginleştir

Aydınlatıcı kullanarak cildinde öne çıkarmak istediğin bölgeleri vurgulayabilirsin. Bunun için elmacık kemiklerinin üzerine, parmağınla veya düz bir fırça yardımıyla aydınlatıcını uygula. Yanakların daha yukarıda gözüküyor değil mi? Aynı ürünü, göz pınarına da uyguladığında gözlerin daha aydınlık ve büyük gözükecektir.

Gür kaşlar

Yaşlandıkça kaşlarımız da azalmaya ve seyrekleşmeye başlıyor. Cansız kaşlar, bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebiliyor. Bunun için kaşlarımızı kaş farı ile doldurmalıyız. Kaş rengine göre aldığın farı, ince fırça yardımıyla kaşlarına uygula. Eğer kaşların inceyse, kaş kalemi ile daha kalın bir çerçeve çizip, içini kaş farı ile doldurmalısın. Bu şekilde, kaşlarını daha gür ve kalın gösterebilirsin.

Parlak dudaklar

Gençlik yıllarında dudaklarına şeffaf parlatıcı sürdüğün günleri hatırlıyor musun? O günlere geri dönmeye ne dersin? Şeffaf veya dudağının tonlarında parlatıcı uygulamak, seni olduğundan daha genç ve modern gösterecektir.

Canlı ve parlak ten makyajı

Bazı makyajlara mat bitişli ciltler yakışsa da, parlak ciltlerin bizi daha genç gösterdiği bir gerçek. Parlak ve ıslak bitişli fondötenler seni birkaç yaş genç gösterir. Fondötenin üzerine süreceğin ince ışıltılı pudra seni capcanlı gösterecek!

Harika makyaj hilelerini öğrenmek için tıkla…

Kaynak: Makyaj.com

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.