Yukarı

Cool Kadının Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerisi

Yağlı ciltler sorunlu ciltlerin başında gelir. Çünkü sivilcelenmeye ve siyah noktaların çıkmasına meyilli bir cilttir. Yağlı ciltlerin doğru şekilde temizlenmesi önemlidir. Çabuk kir kapar ve gözenekler yoluyla kirler cilt altına kadar inerek akne oluşumuna sebep olur. Böylece gözenekler çabuk tıkanır ve cilt hava almamaya başlar.

Kozmetik marketlerde değişik içeriklerle yapılmış peelingler mevcuttur. Ancak sizlere evde doğal yöntemlerle hazırlayacağınız peeling tariflerimiz olacak.

Bu peeling kürlerini düzenli olarak yaptığınızda cildinizde büyük bir değişim olacaktır. Cildiniz parlayacak ve yenilenmiş olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Yoğurtlu Peeling
1 çorba kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı mısır unu

Malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün ve 15dk bekletin karışım yüzünüzde kuruduktan sonra yüzünüzü durulayın. Ardından cilt uzmanınızın önerdiği nemlendiriciyi yüzünüze sürün. Haftada 1 kez uygulayın.

Yağlı Ciltlere Özel Peeling
1 çay kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı yoğurt
2 çorba kaşığı mısır unu
1 tatlı kaşığı kil

Malzemeleri cam tabakta iyice tahta bir kaşıkla karıştırın. Macun kıvamındaki karışımı yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak sürün. 5 dk kadar bu şekilde ovun ardından yüzünüzü yıkayın. 4 günde bir bu peelingi yüzünüze uygulayın.

Portakallı Yüz Peelingi
2 yemek kaşığı doğal yüz kremi
2 yemek kaşığı toz halinde portakal kabuğu
2 çay kaşığı yulaf
Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve yüzünüze sürün. Maske, yüzünüzde kuruduktan sonra soğuk suyla ovalayarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere uygulanabilir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved