Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Çocuklarda Ödül İşe Yarar Mı?
Yukarı

Çocuklarda Ödül İşe Yarar Mı?

Her anne ve baba çocuklarının başarılı olmasını ister ve bu yolda herşeyi mübah kabul edebilir. Bu nedenle aileler her başarının sonuna ödül koymayı tercih ederler. Çünkü bu durum onların işini kolaylaştırır. Fakat asıl başarıyı hiçbir zaman getirmez.
Peki başarı ödülle neden gelmez? Çünkü ödül geçici başarı sağlar, dolayısıyla da bu sürekli olmaz. Buna örnek olarak bir iş yerinde çalışan insanları örnek olarak verebiliriz. Mesela bir kurumda müdür veya patron gözlem yaparken hırsla çalışan personeller kimsenin olmadığı yerde oldukça isteksiz ve sorumsuzca çalışırlar. Yahutta ayın en çok satış yapan personeline ödül verilecekse herkes ayrı bir istekle ilgilenir müşterileri ile. Tıpkı çocuklar da böyledir. Bu nedenle çocuğunuzun her zaman başarılı olması için yapmanız gereken şey ödül değil onlara sevdikleri aktiviteleri yapmaları için imkan sağlamaktır.
Sonuç olarak ödül geçici mutluluk ve başarı getirir. Bu nedenle çocuklarınıza ödül vermeyin! İlgi, sevgi ve sohbet etmekle onu yakından tanıyın ve merak duygusu gelişmesi için ona yardımcı olun. Ne ödül, ne de ceza çocuk yetiştirmede uygun bir yöntem değildir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort