Yukarı

Çocuklar da iştahsızlığın nedenleri

Uzmanlara göre yemekle arası bozuk olan her çocuk aynı sorunla karşılaşmıyor. Kalıcı çözümler elde edebilmek için ise, sorunun kaynağını bulmak oldukça önemli.

Çocuğunuzdaki iştahsızlığın nedenleri

 

Hastalıklar da  bazen iştah kaybına neden olur. Çocuğunuzda boğaz ağrısı, kızarıklık veya ateş veya başka belirtiler varsa, çocuğunuz hasta olabilir. Çocuğunuz iyi görünmüyorsa ya da iyileşmiyorsa doktora başvurmanız da fayda vardır.

Hastalık iştah kaybının sebebi değilse, çocuğunuzun yemek yememesinin birkaç nedeni olabilir. Nedenleri şunları içerebilir:

  • Çocuğunuz yemekler arasında yiyordur.
  • Çocuğunuz yemekler arasında meyve suyu veya diğer sıvıları (su dışında) içiyor olabilir.
  • Çocuğunuz normalden daha az enerji harcıyordur.

1 yaşın üzerindeki çocuklar için, yaş, enerji seviyeleri, büyüme dönemleri ve mizaç göre iştah artar ve azalır.

Çocuğunuz sağlıklı ve mutlu görünüyorsa, iştahta geçici bir çöküş hakkında endişe duymak için bir sebep yoktur.Bunu için en önemli iki adım oldukça önemlidir.

1. adım :Yemek zamanı eğlenceli hale getirin

Yemek saatleri, büyüyen çocuklar için önemli sosyal zamanlardır. Günün bu saatini çocuğunuz için daha eğlenceli hale getirmeye çalışın. Çocuğunuza farklı yiyecekler verin ve hangi yiyecekleri yiyeceğine karar verin. Çocuğunuzun ne yemediğine odaklanmamaya çalışın  ve sevdiği şeylerin daha süslü şekilde önlerine sunun bu onların hem dikkatini çekecektir hem de iştahını artıracaktır.

2.adım:Sık sık küçük porsiyonlarla yiyecekleri servis edin

Çocukların yetişkinlerden daha küçük mideleri vardır doğal olarak o küçücük mideleri fazla besini hazmedemiyor.Çocuğunuzun kalori gereksinimlerini karşılamak için beş veya altı küçük öğün veya aperatif yiyecekler daha iyi olabilir. Bu da yemek zamanlarında size ve çocuğunuza daha az sorun yaratabilir.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort