Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Çocuğunuza Kitap Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Yukarı

Çocuğunuza Kitap Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Anaokulu dönemlerinde çocuklar çok meraklı olur. Onlara gerçek bilgileri muhteva eden kitaplar okumalısınız. Mesela; gerçek insan, hayvanlar, tarihi olayla ve yerler hakkında…

Çocuklar kendilerinin büyürken geliştirdikleri kabiliyetleri ve başarılarıyla gurur duyarlar. Çocuğunuza bazı becerileri öğretmek için kitaplardan faydalanabilirsiniz. Mesela; çocuğunuzun odasını toplaması gerektiğini anlatabilmek için bu davranışı tema edinmiş bir kitap alabilir ve ardından onun bu karakterle benzer yanları olduğunu ortaya çıkarabilirsiniz.

Çocuğunuza küçük öyküler içeren kitaplar okuyun ve daha sonra bunları ezberleyip size anlatmasını sağlayın. Bu yapacağınız çalışma çocukların hafızasını geliştirecektir. Fakat çalışmayı yaparken dikkatli ve hoşgörülü olun, çocuğunuzu baskı altına almaya çalışmayın.

Çocuğunuz bu dönemde harfleri ve sesleri öğrenmeye çok açıktır. Bu sebeple ona içerisinde kafiye oyunlarının ve tekerlemelerin bulunduğu kitaplar almaya özen gösterin.

Çok kısa olmayan fakat bölümlere ayrılmış kitaplar alın. Her gece bir veya iki bölüm okuyarak çocuğunuzun kitaba konsantre olmasını sağlayın.

Çocuğunuza bir şey yapmayı öğrenebileceği kitaplar alabilir ve kitaptaki uygulamaları birlikte yapabilirsiniz.

Lokman Hekim

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort