Yukarı

Çocuğunuz İçin Evde Hayvan Besleyin

Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Çelikkol, evde hayvan besleyen çocukların hem mesuliyet aldıklarını hem de sevmeyi ve paylaşmayı öğrendiklerini söyledi.

Çelikkol, yaptığı açıklamada, evde hayvan beslemenin yetişkinler kadar çocuklar için de güzel bir meşgale olduğunu fakat bazı ailelerin çocukların bu yöndeki arzularına pek sıcak bakmadıklarını ifade etti.

Çocukların kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarla yakın iletişim kurmayı sevdiğini söyleyen Prof. Dr. Çelikkol, bunun için günümüzde en uygun ortamın da ev olduğunu söyledi.

Çelikkol sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklar, evde besledikleri kedi, kuş, köpek gibi hayvanlarla yakın arkadaşlık ve dostluk ilişkisine giren çocuklar yaşıtlarına kıyasla çok daha hızlı bir biçimde sosyalleşmektedirler. Zira bu çocuklar hayvanlarla kurdukları sıcak ve sevecek iletişim sayesinde kendilerine güvenmeyi, yardım etmeyi ve dostluğu öğreniyorlar. Ayrıyeten bu çocuklarda yiyecek ve içeceğini verdiği, saygıyla yakından ilgilendiği hayvan sayesinde sorumluluk duygusu gelişiyor.”

Lokman Hekim

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort