Yukarı

Cindy Crawford’ın 10 Dakikalık Hızlı Bakım ve Makyaj Rutini

Bakım olmazsa olmazlarını ve makyaj ipuçlarını anlatan ünlü güzel, evden en kısa sürede ve en bakımlı haliyle çıkmak için uyguladığı adımlardan bahsetti. Cindy, güzellik tüyolarını bir diğer ikonik isim Kevin Aucoin’dan öğrenmiş. Makyajın yüzü şekillendirme hatta yeni bir ifade yaratma yetisine hayran olan süpermodelin makyaj rutini, olgunlaşan cildiyle birlikte değişmiş. Yaş aldıkça daha az makyaj yaptığını söyleyen başarılı yıldız, cilt bakımının makyajın önüne geçtiğini söylüyor.

Bakım Serumu ve Nemlendirici
Cindy Crawford’ın da sabah rutinindeki ilk adımı cilt bakımından oluşuyor. Yüzünü yıkadıktan sonra kendi bakım markası Meaningful Beauty’nin serumunu kullanan süpermodel cilt bakımına SPF içerikli bir nemlendirici ile devam ediyor.

Şişkinlik Giderici Adım
Göz altlarına da günlük kullandığı kremi süren Cindy’nin bu aşamadaki en büyük sırrı makyaj artistlerinden öğrendiği bu altın kürecikler. Buz dolu bir suda beklettiği ikiliyi göz altlarına süren Cindy böylelikle cildini gerginleştiriyor ve şişkinlikten kurtuluyor.

Hafif Fondöten
Fondöten olarak hafif formülleri tercih eden 53 yaşındaki yıldız, By Terry’nin bu ürününü üzerindeki fırça ile kullanıyor, ardından da bir fondöten buffing fırçası ile cildine yediriyor. Fırça ile uygulamanın ürünü ciltle daha çok bütünleştirdiğini düşünen güzel model böylelikle daha az pudra kullandığını söylüyor.

Optimum Miktarda Kapatıcı
Cindy göz altlarında da makyaj artistlerinden öğrendiği bir ipucunu kullanıyor. Ağır bir görünümden kaçınmak ve kolayca kırışıklıklara dolan bir kapatıcı uygulamasını engellemek için ürünü sadece göz pınarlarından başlayıp aşağı doğru devam eden nispeten daha çukur kısma uyuluyo

Işıltılı Pudra
Cildindeki değişimin ardından kırışıklıklara dolduğu için pudra kullanmayı sevmeyen ve bu ugulamayı minimuma indiren ikonik yıldız, fırçasına aldığı ürünün fazlalığını üfleyerek atıyor ve kalan ürünü tampon hareketlerle tüm cildine ince bir tabaka şeklinde yediriyor. Cindy’nin pudra tercihi ise ışıltılı bitişli ve nem veren formüllerden.

Kaşlara Mini Rötuş
Kaşlarını gençken çok ince almadığı için şanslı olduğunu söyleyen yıldız, kızı Kaia’ya da aynı şeyleri öğütlüyormuş. Makyajının bu aşamasında kaşlarını tarayan ve sadece gördüğü boşluklara kaş kalemiyle nokta atışı uygulama yapan Cindy Crawford kalın ve gür kaşların ifade için oldukça önemli olduğunu düşünüyor.

Göz Kapağı İllüzyonu
Süpermodel göz makyajı için bu dörtlüden sadece kahverengi olan tonu hafif bir uygulamayla kullanıyor. Bu rengi kullanmasının sebebi ise bakışlarına derinlik katarak ve yeni bir gölge çizgisi yaratarak düşen göz kapağı görünümünü makyaj illüzyonuyla ortadan kaldırmak.

Kirpik Uzatıcı Maskara
Cindy’nin kirpiklerdeki tercihi ise uzatıcı ve tek tek ayırıcı daha doğal duruşlu bir maskara. Alt kirpileri uzun olduğu ve ürün kolayca bulaştığı için başarılı model onlara maskara uygulamıyor ve sadece üst kirpikleriyle yetiniyor.

Doğal Ruj
Charlotte Tilbury rujlarının hem ruj hem de parlatıcı havasını seven Cindy Crawford’ın daha doğal bitişli bir görünüm için sırrı ise yine uygulaması. Ruju sürdükten sonra parmağıyla, tampon hareketlerle dağıtan Cindy, böylelikle keskin hatlardan ve fazla ürün uygulamaktan kaçınmış oluyor.

Krem Allık
Crawford’ın son uygulaması ise allık. Cilt makyajı tercihlerinde krem ürünlere öncelik verdiini söyleyen ikonik isim, tam elmacık kemikleri üzerine allık fırçasına aldığı krem ürünleri yine cildine yedirerek, tampon hareketlerle uyguluyor.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort