to top

Çatlak Dudaklar İçin Maske

Özellikle soğuk kış günlerinde dudaklarımızın üzerinde kuruma ve çatlama olabilir. Kozmetik marketlerinde satılan dudak bakım balmları, nemlendiriciler bir işe yaramıyorsa sizler için bazı önerilerimiz olacak.

images (1)

Karışımları dudaklarınızda 15dk bekletin.

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı şekeri karıştırıp dudaklarınızda 15 dk bekletip peeling yapabilirsiniz.

veya

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı Türk kahvesini karıştırıp dudaklarınıza sürebilirsiniz.

Diğer bir tarifimizde,

1 tatlı kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı susam yağını karıştırıp dudaklarınıza sürün ve 15dk bekletin.

Alışkanlıktan ya da stresten dolayı bazen dudaklarımızı ısırabiliriz. Zamanla bu kötü alışkanlık dudaklarda çatlaklara sebep olur. Bu sorunun en kötü yönlerinden biri de ruj sürüldüğünde kötü bir görüntü vermesidir.

Kış aylarında mutlaka çantanızda mentollü lip stick bulundurmalısınız. Bu uygulamayı alışkanlık haline getirdiğinizde dudaklarınız pürüzsüz ve güzel görünecektir.

Dudak-Catlamasina-Ne-Iyi-Gelir-750

Çatlamaların diğer bir nedeni de demir eksikliğinden kaynaklanabilir. Bol bol sebze tüketmeniz gerekir. Dudaklarınız çatlak ve solgunsa bunun nedeni kansızlıktır. Sağlıklı dudaklar pembe ve kırmızı görünen dudaklardır.

Dudaklarınızın çatlamaması için çok iyi beslenmeniz gerekir bunun yanı sıra çok fazla su tüketmelisiniz. Dudaklarınız çok çatlaksa açık renk rujları tercih etmelisiniz. Koyu renk rujlar dudaklarınızdaki çatlakları daha çok ortaya çıkaracaktır.

 

 

 

.

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.