to top

Çanta Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çanta kıyafetinizin bir parçası ve aksesuarı olduğunu unutmayın. Tarzına ve giyimine özen gösteren her kadın kullandığı çantaya da aynı özeni göstermelidir. Çoğu kez sadece renk uyumunu yakalamak adına yapılan çanta seçimlerinde aslında bilinmesi gereken özel detaylar vardır.

Unutmayın ki şıklık detaylarda gizlidir ve çantalar bu detayların en önemlisidir. Hangi tarzda hangi model çantaları kullanacağınızı, hangi mevsimlerde nasıl seçimler yapacağınızı bilmeniz gerekir.

canta-2

Tüm bunların yanında çanta seçimlerinizi yaparken vücut tipinize de dikkat etmeniz gerekli. Yani çanta seçimlerinizi yaparken birçok açıdan değerlendirme yapmanız ve doğruyu bulmanız önemli.

canta-6

Vücut tipinize göre çanta seçerken bilmeniz gereken detaylar ise aşağıdaki gibi;

  • Öncelikle bilmeniz gereken ilk şey vücut yapınızla orantılı tercihler yapmanız gerektiğidir. Vücut hacminiz ve çanta tercihiniz birbirini tamamlayıcı şekilde olmalıdır.
  • Kilolu bir bayansanız enine geniş olan çantaları tercih etmelisiniz. Bununla birlikte seçtiğiniz çantalar büyük ve keskin hatlı olmalıdır. Küçük çantaları seviyorsanız bu ilginizi bir kenara koymalısınız. Çünkü küçük çantalar kilolu vücudunuzu sergilemekten başka bir işe yaramaz.
  • Minyon yapılı bir kadınsanız vücut yapınıza göre küçük çantaları tercih etmeniz önemli. Büyük ve heybe tarzı çantalar sizi yutacaktır ve daha minyon görünmenize neden olacaktır. Bu görüntüden kaçmak için enine ve küçük çantaları seçmelisiniz. Çapraz askı ile kullanabileceğiniz ve postacı tarzı çantalar sizin için ideal. Clutchları da unutmayalım.
  • Armut şeklinde bir vücuda sahipseniz, yani üst bedeniniz ince, alt bedeniniz üste göre daha genişse çanta tercihinizi buna göre yapmalısınız. Bu tür vücutlarda dikkati üst bölgeye çekmek önemlidir. Bunu ise kısa saplı ve koltuk altında kullanabileceğiniz porföy çantalarla yapabilirsiniz. Eğer çapraz askılı postacı çantalarını seviyorsanız bu alışkanlığınızdan derhal vazgeçin. Vücudunuzun altını ve üstünü orantılayabileceğiniz, ne çok büyük ne de çok küçük çantalar sizin için ideal olacaktır.
  • İri göğüslere sahipseniz ve vücudunuzun alt kısmı daha orantılı bir görünüme sahipse yine aynı görsel oyunu yapmalısınız ve dikkati göğüslerinizden çok vücudunuzun alt kısmına çekmelisiniz. Bunun içinse iki tercih şansınız var. Yeni dönemlerde ‘tote’ adı verilen ve elde taşınan büyük portföy çantalar vücut tipinize uygun olacaktır. Veya çapraz askılı postacı çantaları tercih edebilirsiniz.          canta

 

 

canta-7

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.