to top

ÇANAK ÇÖMLEKLE ÇALIŞMAK

 

SANATSAL SERAMİK: Çoğu zaman yanlışlıkla en popüler seramik türlerini belirtmek için kullanılır. Oldukça altında hem geleneksel ürünlerin (geniş aile toplama gider son derece genel bir terim olan porselen ,  keramik ,  toprak  ve  keramik hem endüstriyel), rafine sentezi (uzay mekiği kaplama veya samimi için panellerin bazen de sonucu yeni nesil mutfak bıçakları).
SANATSAL SERAMİK : Tanımlarında karışıklık veya hata genellikle ya seramik (zanaatkar, arkeologlar, koleksiyoncular, seramikçi, antika satıcılarını, vs.) işgal edilmiştir. İnsanların tarihsel her kategori sonra kendi Terminolojiler bağımsız geliştirdik. Fayans çömlek, cam toprak, vs

Cavatura ve olgunlaşma

Bunlar, kirin düzgün bir şekilde hazırlanması için gerekli olan temel işlemlerdir, daha sonra, en azından bir mevsimde, kaba kümeleri parçalamak, çözünebilir tuzları veya safsızlıkları gidermek üzere, ürünü homojenize etmek için mevsime açık bırakılır.

Tedavi

Bu prosedür, kil görmüş, boşaltılarak ya da eleme yoluyla ortadan kaldırır ve bitkisel, organik kirleri ve özellikle daha fazla yağ granüller yıkayın.

Düzeltme ve eğilerek

Killerin kil minerallerinin çok yüksek bir yüzdesi olabilir: bu nedenle aşırı bir esneklik ve daha fazla su emmesi vardır. Pişirmede bu, güçlü bir büzülmeye ve dolayısıyla çatlak oluşumuna yol açar. Bu yüzden kum, cocciopesto gibi parıldayan bileşenler ekliyoruz.

Şekillendirme ve modelleme

Her biri kendine has özellikleri olan farklı işleme türleri vardır. En sezgisel ve modelleme  eli  boş, o zaman modelleme var colombia  bir modelleme, (uzun silindir birbirlerine, birleşik ve pürüzsüz üstünde yuvarlanmış)  torna  veya kullanan birini kalıplar.

 

 

Kurutma

Onları oluşturmak için kullanılan teknik ne olursa olsun, eserlerin tamamen havada kurumalarını, plastikliklerinin bir kısmını kaybetmelerini ve kendilerine verilen şekli sabitlemelerini gerekli kılmaktadır

 

Yemek pişirme

Pişirme, malzemenin kimyasal / fiziksel yapısını derinlemesine ve kesin olarak değiştiren bir süreçtir. 1500 ° C’ye kadar çıkabilen sıcaklıklara ulaşan özel fırınlarda gerçekleşir. Süreç  birçok saat sürebilir  ve çeşitli aşamalardan oluşur. Pişirildikten sonra, ürün hacimde daha fazla azalma geçirir.
Cam ve dekorasyon

Astar  bileşiklerden özel renkler oluşur. Şeffaf  ve sadece arada sırada renklidirler. Erime noktasını düşürmek için, almanca, alkali veya boratlar gibi akışkanlar eklenir. Sırlar da camsı türü, ancak kristal farklı mattır. Parlak veya saten görünümleri olabilir. emaye kristalize İkinci durumda, kalsiyum oksit ve / veya çinko varlığı, devitrifikasyon yol açar ve dolayısıyla, parlak bir görünüme kaybeder.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.