Yukarı

Bulaşık makinesinde yıkamamanız gereken 8 şey!

Bulaşık makinasının muciti Josephine Cochrane’e her gün dua ediyoruz. Fakat günümüz metropol hayatına ayak uyduran ve özellikle çalışan kadınların büyük kurtarıcısı olan bu makinada her ürünün yıkanmaması gerektiğini biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız biz söyleyelim istedik. Bulaşık makinasında yıkanmaması gereken 8 ürünü sizlerle paylaşıyoruz.

josephine-cochran

 

1) Tahta her şey: Tahta kaşık, ekmek ya da diğer yiyecekleri kesme tahtası vb. Evet üşenmek yok hanımlar tahta eşyalarımızı elde yıkıyoruz. Çünkü bir süre sonra bulaşık makinesinde yıkanan su hem tahtaları çiziyor hem de kırılmasına sebep oluyor.

g_8163

2) Tavalar: Aslında tava ya da alüminyum takımları teknik olarak bulaşık makinesine giriyor fakat bir süre sonra oksitlenip, parlaklıklarını kaybediyor. Yani siz siz olun yıkama talimatlarını ne olur olmaz iyice okuyun.

g_8165

3) Döküm demir- çelik: Bunu da koymayacaksak ne yıkayacağız diye düşünmeye başlayabilirsiniz ama tencereleri yıkamanın en doğru yolu, sıcak suda donmuş malzemeyi bekletip daha sonra da herhangi bir bulaşık deterjanı kullanmadan süngerle yavaşça temizlemek. Daha sonra tekrar deterjanı sıkıp durulamanız gerekiyor. Peki neden makineye koyamıyoruz, hem malzemeye zarar veriyor hem de paslanmasına sebep oluyor.

g_8166

4) Bakır ve diğer değerli metaller: Ne yazık ki bakır eşyalar bir süre sonra rengini kaybediyor. Tabii gümüş ve altın da (ki bu yeni çıkanlara bizler bayılıyoruz) ne yazık ki parlaklığını bir süre sonra kaybediyor aman dikkat!

g_8167

5) Yapışmaz tencereler: Normalde bu tip tencerelere makinada hasar görüyor. O yüzden siz talimatları okurken “bulaşık makinesine girebilir” özelliğine dikkat edin. Eğer 1 yıkamadan sonra zarar görüyorsa hanımlar üzgünüz iş başa düşüyor.

g_8168

6) Bazı plastik kaplar: Kapların altında aslında bu tip bilgiler yer alıyor. Eğer bulaşık makinesi görseli görmüyorsanız makineye atmayın.

g_8169

7) Mutfak bıçakları: Bu bıçakları kesinlikle makineye atıp yıkamamız gerekiyor. Deterjan bıçağın keskinliğinin gitmesine sebep oluyor hatta bazı bıçakların tutma yeri elinizde kalırsa nedeni işte bu!

g_8170

8) Desenli tabaklar, bardaklar ve kristal eşyalarımız: Bazı desenli tabaklar özellikle de değerli olup el emeği ise kesinlikle girmiyor. Hata desenli bardakların renklerinin solmasının sebebi de bu.

g_8171

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort