Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Bu İçecek Sadece 5 Gün İçinde Diz ve Eklem Ağrısını Ortadan Kaldırmanıza Yardımcı Olabilir

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Bu İçecek Sadece 5 Gün İçinde Diz ve Eklem Ağrısını Ortadan Kaldırmanıza Yardımcı OlabilirEklem ağrısı gerçek bir sürükleyicidir ve gününüzü mahvedebilir. Kronik eklem ağrısı genellikle yaşlanmaya bağlanır ve bu bir faktör olabilir. Ancak bu tedavi edilemez anlamına gelmez. İhmal edilen eklem ağrısı vücuda inanılmaz miktarda stres uygular ve eklem dokusunun gereksiz yere dejenerasyonuna neden olur.

Eklem ağrısına , artrit , kemik yoğunluğu kaybı ve yaralanma neden olabilirken, beslenme yetersizliğine de işaret edebilir. Gün boyu acı çekiyorsanız ve nedenini tespit edemiyorsanız, bu önerimiz sadece eklem tahrişini yatıştırmayacak, sizi mutlu edecek, çünkü çok güzel olan bir yüzlü tarifimiz var.

Bu süper eklem rahatlatma karışımının bileşenlerine bakacağız ve sonra tarifi paylaşacağız. Her bir bileşenin nasıl yardımcı olduğunu öğrendikten sonra, sizin için en iyi dengeyi elde etmek için reçete, ekleme ve çıkarma işlemlerini oynayabilirsiniz.

İlk olarak, eklem ağrısının mekanizmasına daha derin bir göz atalım:
iltihap.

iltihap

İltihap aslında bedenin korunan bir kısmını kapatıp, sorunun ne olursa olsun yayılmadığı bir bedensel savunma mekanizmasıdır. Bununla birlikte, kronik inflamasyon çözdüğünden daha fazla soruna neden olur. Uzamayan iltihap genellikle otoimmün bir hastalık olarak adlandırılır. Enfeksiyon olmadığı halde iltihap devam ederse, sonuç ağrı, sertlik ve etkilenen eklemlerin fonksiyon kaybıdır.
Kronik inflamasyon ayrıca eklemlerinizi yerinden çıkararak kas gerilmesine neden olabilir . Daha sonra kaslar, sonunda dengelemek amacıyla yanlış yerleştirilmiş eklem etrafında yeniden inşa edilir ve bunların hiçbiri rahat değildir. Bu noktada, yanlış hizalanmış eklem nedeniyle vücudunuzun diğer bölümlerinde de ağrı yaşama ihtimaliniz vardır.

Vitamin eksikliği, özellikle vücudunuzda yeterli kalsiyum, bromelain, magnezyum ve demir bulunmuyorsa, enflamasyonun yaygın bir nedenidir. Smoothie tarifimiz, kronik enflamasyonu azaltmak ve şikayeti iyileştirmeyi kolaylaştırmak için doğru beslenmeyi sağlamayı amaçlamaktadır.

Ananas
Eklem şikayetleri için ananasın yıldızı bromelaindir . Bu anti-enflamatuar bileşik, artrit hastaları için genellikle tavsiye edilir, çünkü yumuşak doku yaralanmalarında şişliği azaltır. Ananasın diğer büyük özellikleri arasında tüm yıldızların C vitamini ile manganez, bakır, lif ve B vitaminleri sayılabilir.

Portakal suyu
C vitamini portakal suyu, bağ ve tendonları güçlü tutmaya yardımcı olur, bu da eklem desteği için harikadır. Antioksidan özellikleri , serbest radikal hasarının bir sonucu olarak oksidatif stresi azaltır . Flavonoidler ve karotenoidler, kan damarı hücrelerini desteklemek ve inflamatuar cevabı engellemek için çalışır ve daha az ağrıya neden olur. Portakal suyu ayrıca eklem sağlığına katkıda bulunmak için magnezyum ve kalsiyuma sahiptir ve bu onu her halükarda harika kılar.

Tarçın
Tarçın, enflamasyonun engelleyebileceği kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olan lezzetli bir baharattır. Ayrıca eklem koşullarını tedavi etmek için bütünsel olarak kullanılmıştır . Bazı durumlarda, eklem kemikleriyle ilgili sorunlar iltihap ve kronik ağrıları tetikler. Romatoid artrit ve kemik hasarı üzerine yapılan 2008 tarihli bir çalışma, hastalığın, rezorpsiyon için kemikleri parçalayan osteoklast hücrelerinin aktivitesini artırdığını buldu. Çalışmada tarçın osteoklast aktivitesini yavaşlattı ve kemik hasarını azalttı.

Yulaf Ezmesi
Yulaf ezmesi gibi bütün taneler , dirençli nişasta oldukları için körfezde iltihabı tutarlar . Bu, tüm vücudunuzdan ziyade sağlıklı bağırsak bakterilerini besleyen, sisteminizden sindirilmeyen bir tür karbonhidrattır. Sağlıklı bakteriler daha az iltihaplanmaya yol açan daha verimli yağ oksidasyonu sağlayan bir yağ asidi üretir. Eklem ağrısına bağlı başka bir eksiklikten dolayı, porsiyon başına adil bir miktar demir elde edersiniz.

Ham bal
Bal, gerçek bir antioksidan boşluğunu dolduran hassas ve tatlı bir lezzettir . Öksürükler ve cilt enfeksiyonları gibi çeşitli hastalıklarda binlerce yıl boyunca ilaç olarak da kullanılmaktadır. Elma sirkesi ile karıştırılan bal, eklem ağrısı için sık kullanılan doğal bir ağrı kesicidir. Güler yüzümüzün daha lezzetli olduğunu düşünüyoruz! Balın antioksidanlarının, vitaminlerinin ve minerallerinin tüm besinsel faydalarının yanı sıra hoş bir tatlılık ve pürüzsüz bir doku elde edersiniz.

Şimdi gelelim bu lezzetli içeceğin tarifine
Malzemeler:

2 küçük bardak doğranmış ananas
1 su bardağı yulaf ezmesi
2 su bardağı su
1 bardak portakal suyu
1 tarçın çubuğu
doğal bal
Talimatlar:

Bir tencereye su ve yulaf ekleyin ve paket yönlerine göre pişmesine izin verin.
Yulaf ezmesi soğumaya bırakın.
Portakal suyunu, soğutulmuş, pişmiş yulaf, tarçın, ananas ve balı bir karıştırıcıya yerleştirin.
Pürüzsüz olana kadar karıştır.
Dokuyu inceltmek için istediğiniz kadar daha fazla su ekleyin.
Bu karışımı günde bir kez, ne zaman istersen, 5 gün boyunca iç. Beşinci güne kadar neredeyse eklem ağrısından kurtulmalısınız. Acı, ara sıra aşırı kullanımın bir sonucu değilse de, kaçınamayacağınız yaşlanma, artrit veya tekrarlayan hareketlerle ilişkiliyse, bu lezzetli karışımı yaşam boyu bir alışkanlık haline getirmek isteyebilirsiniz.

5 gün içinde rahatlama yaşamazsanız, sorun vitamin eksikliği veya aşırı yıpranmanın neden olduğu iltihaptan daha ciddi bir şeyle ilgili olabilir. Bu karışım, iltihabı ve ağrısını azalttığı bilinen çeşitli bileşenleri içeren, genel olarak sağlıklı bir içecektir , ancak tüm olası altta yatan koşulları iyileştiremez. Bu noktada doktorunuzu tanı ve tedavi planı için görmek önemlidir.

Bu karışım, tüm bedenimiz için tüketmemiz gereken güzel bir tercih. Sağlıklı meyveler, tahıllar ve baharatlar, sadece eklem desteği için değil, sizin için pek çok alanda iyidir. Şimdi, yanıktan kurtulma, şişmiş eklemlerin ağrılı ağrıları buradaki temel amaç. Yaşayabileceğiniz canlılık ve zindelik artışı sadece pastanın üzerine krema. Ancak bu, gerçekten acısız ve esnek bağlantılardan faydalanabileceğiniz anlamına gelir! Sevdiğiniz fiziksel aktivitelere geri dönmenin sağlık kadar mutluluk getireceğini umuyoruz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved