Yukarı

Besleyici, canlandırıcı saç maskesi

Saçlarınız ince telli ve yıpranmaya meyilliyse üstelik boyalıysa size uygun bir saç maskesi tarifimiz var. Saçlarınıza bu şekilde haftada bir bakım yaptığınızda 1 ayın sonunda mükemmel bir sonuç elde ettiğinizin farkına varacaksınız.

Bu maske saçlarınızı besleyerek çabuk uzamasına ve parlak bir görünüm kazanmasına neden olacak. Sağlıklı beslenme esnasında alacağınız besinler saçlarınızı, cildinizi tüm vücudunuzu besler.

İçten beslenmeyi de ihmal etmeyin. Eğer saçınız sürekli dökülüyorsa bunun nedenlerinden biri stres ve çinko eksikliğindendir. Bu yüzden içeriğinde bolca çinko bulunan badem tüketmenizi öneririz.

Günde 5 adet badem yeterlidir. Aynı zamanda bolca ıspanak, marul, kıvırcık, roka gibi yeşil renkli sebzeleri ve meyveleri tüketmenizi öneririz. Yeşil sebzeler içeriğinde bolca demir bulunan kan yapıcı yiyeceklerdir.

Saçlarınızı üç günde bir yıkaman daha yararlı olacaktır. Çünkü sık yıkanan saçlar, sürekli yapılan topuzlar, at kuyrukları gibi modellerde saçlarınızı yıpratır o yüzden saçlarınızı mümkün olduğunca gün aşırı yıkamayın ve saçlarınızı salık, özgür bırakın.

Saçlarınızı duştan ya da banyodan önce yazacağımız karışımı sürüp yaklaşık 30-40 dk kadar bekletmeniz gerekecek.

Malzemeler: 

Bir tatlı kaşığı badem yağı, havuç yağı, saf zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, susam yağını bir kabın içinde iyice karıştırın ve saçlarınızın önce köklerine ardından uçlarına sürün ve tarakla iyice yayarak tarayın.

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort