Yukarı

Bebeklerde Kabızlığın Belirtileri

Ebeveynseniz, muhtemelen bebeğinizin her gülüşünü, ağlayışını izler ve huzuru hakkında ipuçları ararsınız. Yine de problem olduğunun bir işaretini bulmak biraz daha zor olabilir. Örneğin, bağırsak hareketleri bebeğinizin yaşamı boyunca çok değişecektir. Bu değişiklikler zaman zaman bebeğinizin kabız olduğunun işareti olabilir.

Kabızlık Belirtileri

Anne sütü alan bir bebeğin her gün kaka yapmayabilir . Genellikle hemen hemen tüm besin maddeleri absorbe edilir. Bu çok yaygındır. Mama ile beslenen bebekler ise, günde 3-4 kez kaka yapabilirler. Yine de, sağlıklı bebeklerde normal bağırsak hareketleri çeşitlilik gösterir ve süt türü, katı gıdaya geçilip geçilmemesi ve hangi özel gıdaların tüketildiği bu çeşitliliği büyük ölçüde etkiler. Olası kabızlık belirtilerini anlamak büyük bir sorun haline gelmeden önce potansiyel bir sorunu tespit etmenize yardımcı olabilir.

Seyrek Bağırsak Hareketleri

Bir çocuğun her gün yaptığı kaka sayısı, özellikle onları yeni gıdalarla tanıştırdığınızda dalgalanacaktır. Çocuğunuzun kaka yapmaması birkaç günü aşarsa, kabızlık yaşıyor olabilir.

Zorlanma

Çocuğunuz tuvaletini yapmakta zorlanıyorsa, bu kabızlık belirtisi olabilir. Kabız bebekler sıklıkla çok sert, kil benzeri dışkılar üretirler. Sert dışkıların dışarıya çıkması zor olabilir, bu nedenle atığın geçmesi için normalden daha fazla itebilir veya zorlayabilir. Bağırsak hareketi yaparken telaşlanır ve ağlayabilirler.

Dışkıda kan

Çocuğunuzun bezinde parlak kırmızı kan çizgileri fark ederseniz, muhtemelen çocuğunuzun kaka yapmak için çok fazla zorlandığının bir işarettir. İtmek ve zorlamak, anal duvarların etrafında küçük yırtıklara ve bu da dışkıda kan oluşmasına neden olabilir.

Sert karın

Sıkı bir karın kabızlık belirtisi olabilir. Kabızlıktan kaynaklanan şişme ve basınç, çocuğunuzun karnını dolu veya sert hissettirebilir.

Yemek yemeyi reddetmek

Kabız olduklarında bebeğiniz kendini tok hissedebilir. Ayrıca artan rahatsızlık nedeniyle yemek yemeyi reddedebilirler.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort