Yukarı

Bebekler İçin Bulgur Maması Çok Yararlı

Bulgur maması ile bebeklerinizin beslenme gereksiniminin büyük bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Beslenme Uzmanı Seçil Kenar, bebeklerinin sağlıklı gelişimini düşünen anneler için bulgulu mama tarifi verdi.

Muhteva ettiği vitamin ve mineraller bakımından mühim bir besin kaynağı olan bulgurun, bebek ve çocuklar için bir hazine olduğunu söyleyen Beslenme Uzmanı Seçil Kenar, B vitamini açısından zengin olan bulgurun bilhassa çocuklar, yaşlılar ve gebeler tarafından tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini söyleyerek bebekler için bulgur maması tarifi verdi:

Hazırlama süresi: 4 dakika

Pişirme süresi: 30 dakika/2 öğün

Malzemeler:

1 bardak köftelik bulgur
3 adet muz
100 gr kereviz
150 gr havuç
1 çay kaşığı zencefil
1 çay kaşığı zerdeçal

Hazırlanışı
Bir tencereye, kabuklarını soyup irice doğradığınız havuç ve kerevizleri koyarak üzerini örtecek kadar su ekleyin. Sebzeleri iyice yumuşayana kadar haşlayın. Sonra tel süzgeçten geçirerek püre haline getirin. Muzu rondodan geçirin. Bulguru bir bardak sıcak suda 20 dakika ıslatın. Havuç, kereviz, bulgur ve muzu bir kapta çırpma teli yardımıyla birbirine karıştırın. Zerdeçal ve toz zencefil ekleyerek lezzetlendirin. Ilık veya soğuk olarak servis edin.

Lokman Hekim

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort