to top

Bebek masajının faydaları

En değerli varlıklarımız, çocuklarımızın da spora en az bizim kadar, hatta bizden daha fazla ihtiyaçları olduğunu unutmayalım . Günlük bebek masajı, akşam ritüelinin bir parçası olabilir ve bebeğinizin huzur bulmasını ve uykunun daha kolay olmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle, uyumadan kısa bir süre önce bebek masajını yapmak en iyisidir .

Bebek masajının birçok avantajı vardır : Bebeğinize önemli fiziksel temas sağlar ve kendini daha iyi anlaması ve tanımasına yardımcı olur – fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimi destekler çünkü bu evrende bebeğinizin hareketleri oldukça kısıtlıdır. Bebek masajının  zamanı sadece bebeğinize ve size özeldir bu nedenle günlük rutininizin de önemli bir parçasıdır.Aynı  zaman da bebek masajı bebeğinizi rahatlatır ve rahatça uyumasını sağlar ve  bebeğiniz de oluşan kas ağrılarını da azaltır.

Nasıl yapılmalı konusunda öncelikle bebeğinizin cildi sizin dokunuşlarınıza göre daha hassas olmanızı gerektirir. Bu nedenle direk temas etmek yerine özel bebek yağları ile daha hassas şekilde masaj yapmanız bebeğinizin cildi için oldukça faydalıdır.

Bebek masajı için size yardımcı olacak ip uçları . 

  • Elinize biraz masaj yağı sürün ve ovun. Bu bebeğinizin cildi için oldukça faydalı olacaktır.
  •  Avuçlarınızla (her iki elinizle), göğsün ortasından yanlara doğru kaydırın.
  • Nazik basınç ve dairesel hareketler kullanarak, elinizin avuçlarını parmak uçlarınızla veya başparmağınızla masaj yapın ve her parmağınızı hafifçe vurun.
  • Her iki avuç içi ile aynı anda uyluklardan ayaklara doğru kaydırın.
  • Son olarak, bebeğinizin sırtına masaj yapın:
    • Her iki avuç içi ile omuzlarından aşağıya ve yanlara doğru birkaç kez hafifçe hızlıca kaydırın. Birçok bebek bebek masajında ​​yüzüstü pozisyonu sevmediğinden, sırt masajı genellikle çok kısadır.
  • Bebeğinizin sırtına, bebeğinizin masajının bittiğini göstermek için dikkatlice koyun.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.