Yukarı

Bebek Ayakkabısı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğiniz dışarıda yürüyecek yaşa geldiği zaman ideal bir bebek ayakkabısı almanız gerekecek. Yürümeden önce ya da evde bebeğinize patik ve esnek ayakkabılar kullanabilirsiniz ve bu ayakkabılar bebeğin ayaklarını sıcak tutar. Fakat yürümeye başlayan bir bebeğin ayak yapısını korumak için uygun bir ayakkabı alınmalıdır.

Bebeğin ilk ayakkabısının topuk kısmı sert olmalıdır ve bebek ayakkabısının tabanının esnek malzemeden üretilmiş olması gerekir. Bebeğin ayak bileklerini hareket ettirmesini engelleyen ve bebeğin yürümesini güçleştiren bebek ayakkabısı ve botlardan kaçınmalısınız.

Bebeğin ayakkabısı bebeğin ayağına tam olmalıdır. Büyük ayakkabılar bebeğinizin yürümesini güçleştirir. Bebek ayakkabısının baş parmakla ayakkabının burnu arasında 0,5 – 1,25 cm arası boşluk olmalıdır ve ayakkabının burnu bebeğin ayak parmaklarının rahatça sığabileceği genişlikte olmalıdır. İkinci el ya da tanıdığınız kişilerin eski bebek ayakkabılarını tercih etmeyin. Bebeğinize uygun olmayan ayakkabılar bebeğinizin ayak yapısını bozabilir.

Lokman Hekim

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved