Yukarı

Bebeğinizin genel anlamda bakımı

Yeni doğan bebeğin düşündüğün kadar hassas değil. Bununla birlikte, yeni doğan bebeğinizi, sadece güvenlik için değil, aynı zamanda kendini güvende ve  için de hafifçe tutmalısınız. Bebeğiniz için kıyafet satın aldığınızda akıllıca seçin. Boğazlardan, deri dar kollulardan, düğmelerin çokluğundan ve arkadan fermuarlardan kaçının. İşlemi olması gerekenden daha zor yapmayın.

Yeni doğan bebeğinizin altını değiştirmeden  önce tüm bebek bezine dair gereçlerinin elinizin altında olması yararlı olur. Gerekli tüm eşyaları, sizin ve bebeğinizin çok fazla zaman harcadığınız yere yakın bir yerde tutmaya çalışın. Elde tutulacak şeyler arasında bebek mendilleri, bir değişim yastığı, çocuk bezi ve merhem ya da petrol jeli bulunmaktadır.

Yeni doğan bebeğinizin cildine ve tırnaklarına dikkat etmek, en başından beri önemlidir ve bebeğiniz büyüdükçe daha da önemli olacaktır.

Normal yeni doğan bebek bakımı söz konusu olduğunda, hiçbir şey yeni ebeveynler için banyo zamanı kadar korkutucu değildir. Umbilikal kord güdük düşene ve göbek alanı iyileşene kadar bebeği ilk birkaç hafta boyunca bir küvete koyma konusunda endişelenmeyin. Bu ilk günlerde bir sünger banyosu yapacak. Yeni doğan bebeğinizin göbek bağı güdük düştükten ve alan iyileştikten sonra, onu banyo küvetine koymaya başlayabilirsiniz.

Şimdi zor görünebilir, ama yakında başkalarının fikirlerine bağlı olmak yerine, bebeğiniz için en iyi olanı bilmekle zamanla ebeveynlik içgüdülerinize güvenmeyi öğreneceksiniz.

Unutulmaması Gereken 3 Nokta

  • Bebeğinizin başını her zaman destekleyin, çünkü henüz boyun kasları gelişmedi.
  • Bebeğiniz her acıktığında onu besleyin. Küçük midesi bu aşamada fazla yiyecek almaz, bu nedenle ne zaman isterse onu emzirmeniz gerekir.
  • Bebeğinizi çok sıcak ya da çok soğuk tutmayın.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort