to top

Bakım Kremlerini Nasıl Kullanmalıyız?

Kozmetik ürünlerinin üzerinde bazı uyarıcı işaretler bulunmaktadır ancak bir çok kullanıcı bunun ne anlama geldiğini bilmez. Öncelikle cilt gruplarına göre makyaj temizleme konusuna değineceğiz.

Kuru ve hassas ciltler yüzlerini makyaj temizleme sütüyle temizlemeliler. Yağlı ve karma ciltler kesinlikle süt kullanmamalılar aksi halde cildiniz daha çok yağlanır.

Kuru ve karma ciltler yüzlerini jel ile temizlemeliler. Jeli avucunuza koyup köpürterek yüzünüze sürün ve yıkayın.

Bunun için köpükler de kullanabilirsiniz. Yüzlerinizi peeling yaparak temizleyemezsiniz. İçeriğinde temizleme özelliği olan peelinleri tercih etmelisiniz.

Her gün makyaj yapan olgun ciltlere sahipseniz granürlü köpükleri kullanmanız şart.

Yine cilt tipinize göre tonik kullanmanız gerekiyor. Tonik kullanmanızın nedeni cildinizi daha iyi temizlemektir. Çünkü sütle ya da jelle temizlik yeterli olmayabilir. Bu yüzden canlandırıcı tonikle temizliğinizi tamamlayın.

Kavanozun içindeki mini kapsül kremleri nasıl kullanmak gerekiyor? Kapsulu avucunuza sıkın ve yüzünüze sürebilirsiniz. Bu kapsüller organik ve biktisel özlü kapsüllerdir cildinizi anında sıkılaştıran kapsüllerdir. Antiageing özelliği taşıyan kapsüllerdir. Makyajdan yarım saat önce bu kapsülleri cildinize sürün. Ve gecede yatmadan yarım saat önce sürmeniz gerekiyor.

Göz derisi cildin en ince derisidir bu yüzden göz çevreniz içinde krem kullanmanız iyi olacaktır. Kapsül göz kremleri bu anlamda işinize çok yarayacaktır.

20-30 yaş arasındaki kadınlar ise genellikle krem kutuları mavi, pembedir ve üzerinde yaş aralığı bulunmaktadır. Bu ayrıma mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Mutlaka gündüz ve gece kremini yüzünüze masaj yaparak kullanmanız gerekiyor.

Serumları mutlaka ya tek başına ya da nemlendiriciden önce kullanmanız gerekiyor. Ayrıca serumları gece kullanmanız daha iyi olacaktır.

Kozmetik ürünlerini alırken mutlaka içeriğini dikkatle okumanız gerekiyor.

Kadınların en büyük kabuslarından biri hiç kuşkusuz gıdı problemidir. Gıdınıza selülit kremini masaj yaparak düzenli olarak sürdüğünüzde gıdınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Unutmayın her kadın güzeldir, bakımlı kadın daha da güzeldir.

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.