to top

Bahçe Dekorasyonu için 5 Yaratıcı Fikir

Havalar ısındıkça bahçelere olan düşkünlükte kendini gösteriyor. Evinde küçükte olsa bir bahçesi olan herkes buraları keyif alanlarına çevirme telaşına düşüyor. Ve bu nedenle bahçe dekorasyonları en az ev dekorasyonları kadar takip ediliyor ve uygulanıyor. Birbirinden farklı ve yaratıcı fikirlerle bahçeler oldukça güzel ve beğenilen yerler haline gelebiliyor.

Bahçe dekorasyonu ile renkli olan bahçeler daha da renkleniyor. İnsana huzur veren bahçeler, dekorasyon fikirleri ile birleştiğinde, yaz boyunca gece gündüz, tüm hayatın aktığı yerler olabiliyor. Bahçe dekorasyonunun en keyifli yanı ise, işe yaramaz diye düşünülen malzemelerden harika dekoratif malzemeler çıkıyor. Çoğu insan bunları kendi başına kolaylıkla yapabiliyor. Atılmaya yüz tutmuş malzemelerden dahi yapılabilen bahçe dekor malzemelerinin maliyetini hesap etmeye neredeyse yok gibi. Tüm bunlarla birlikte bu tür malzemeleri satan birbirinden çok mağaza bulunuyor. Kimi insanlarda oralardan keyifle alışveriş yaparak bahçelerine hayat veriyor.

Bizde bu yazımızda size bahçe dekorasyonu için 5 yaratıcı fikir sunuyoruz. İşte bahçelerinize yapabileceğiniz ufak ama bir o kadar güzel sihirli dokunuşlar; saksi-1

  1. Bahçelere her sezon yeni çiçekler dikilir. Bu çiçekler yazı simgeler ve bahçeye renk katar. Ancak bunları dikerken tüm yaratıcılığınızı kullanmalısınız. Yerlere sıradan dikilen çiçekler yerine bunları saksı görevini görebilecek her türlü malzemenin içine dikebilir ve bahçenizin her köşesinden sallandırabilirsiniz. Örneğin kullanmadığınız üç veya dört kollu ve başları yukarı bakan bir avizeniz varsa, bunu neden bir saksı niyetine kullanmayasınız.
  2. Eski araba lastikleri son dönemlerde bahçelerin vazgeçilmezi oldu. Her biri rengarenk boyanan, siyah araba lastikleri bazen tek, bazen üst üste iki veya üç tane koyularak kullanılabiliyor. Ve bu renkli lastiklerin içerisine dikilen çiçekler bahçelere çok farklı bir hava katıyor. saksi-61
  3. Boş cam şişeler bahçeler için oldukça keyifli bir aksesuar olabiliyorlar. Aynı boyda ve farklı renkte olan şişeleri, tavan sarkıtlarından veya ağaç dallarından sarkıtmak iyi bir fikir olabilir.
  4. Ferforje malzemelerin bahçelerle uyumu oldukça güzel. Özellikle beyaz renklere boyanan ferforje parçalarını bahçenizin her yerinde kullanmanız mümkün saksi-2
  5.    Boş sebze ve meyve kasaları bahçeleriniz için sehpa görevini pekâlâ görebiliyor. Tahta olan bu kasaları tüm yaratıcılığınız ile birlikte boyayarak bahçe mobilyalarınız arasında sehpa olarak kullanabilirsiniz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.