to top

Ayakkabıya Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Çantalar kullanım alanlarına göre tercih edilmelidir. Mesela evrak ve özel çanta ikisi bir arada kullanılacak ise gözleri fazla olan çantalar tercih edilerek rahat bir kullanım sağlanabilir. Spor çantalar için ise seçenek oldukça fazla.

Uzun ve iri bayanlar kola rahat takılması açısından sapı uzun çantalar kullanmalıdırlar. Minyon bayanlar ise hafif çantaları tercih etmelidirler.

Kadınların en büyük zaafı ayakkabı ve çantalarıdır. Çanta seçerken kullandığınız ayakkabının tarzı ve rengi önemlidir. Klasik ayakkabı giymeyi tercih ettiyseniz klasik çanta, sportif ayakkabıları tercih ettiyseniz sportif çantalar kullanmalısınız.

Örneğin; babet ayakkabı giydiyseniz çok iri çanta kullanamazsınız. Uzun çizme giydiyseniz de küçük çanta kullanmanız hoş olmayan görüntülere sebep olur. Tercihiniz siyah bir  rugan ayakkabı ise de çantanızı da rugan bir modelden tercih etmelisiniz.

Ayakkabıya Göre Çanta Seçimi Nasıl Olmalı 2

Bayanlara küçük bir öneri; çantanın kalitesini derisi belirler. Kalıplı çantalarda kalın deriler, piliseli modellerde de ince deriler kullanılmalıdır.  Çanta alırken, dikişlerdeki doğru kalınlıklara ve renklere de bakmakta fayda var.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.