to top

Ay Burcu Balık’ın Özellikleri

Ay Burcu Balık

Ay Burcu Balık olanlar, hayalci olarak bilinirler ve çoğunlukla gerçek dünya ile bağlantılı değildirler. Gerçek dünyayı gündelik ve pratik işler yoluyla anlayamasalar da bu husustaki açıklarını müthiş sezgileri sayesinde kapatırlar. Çok kolay bir biçimde başkalarının penceresinden dünyaya bakabilir ve empati kurabilirler. Olumlu açıdan bakıldığında bu onlara, sevgi ve şefkat duyguları verirken, olumsuz anlamda kendilerini başkalarının acıları içinde kıvranmaya itebilir.

Mizah anlayışları hoş bir saflık ve gariplik barındırır. Onlar, insan doğasının incelik ve ayrıntılarıyla bağlantı kuran algı ruhlarıdır.

Ay Burcu Balık olanlar “dalgın” olarak nitelendirilebilirler ancak görünenden fazlası vardır. Her şeyi hisseder ve sezgilerine güvenirler.

Hayalci oluşları çoğu zaman dalgın olmaları anlamına gelebilir. Bu durum onların, kendilerini yanlış anlayan diğer bireylerle zorluk yaşamalarına neden olur. Hayal kurmaya yeterli zaman ve mekan bulamadıklarında yaşam onlara aşırı yoğun gelir. Kendileri ile baş başa kalabilecekleri bir alan tesis edilirse dünyayı bile ele geçirebilirler, yöntemleri alışıldık ya da anlaşılır olmasa bile…

Genelde düşünceli, yumuşak kalpli ve sevecendirler. Diğer insanlar ile ilgilenir ve onların acılarından hemen etkilenirler. Bu eğilim onların “acıklı hikayelerin kaybedenleri” olarak anılmalarına neden olur. Hayat boyu samimiyet ile suistimal ayrımının ne olduğunu öğrenmeye çalışırlar.

Balık, 12. ve son burç olması sebebiyle her bir burçtan nitelik barındırır. Sonuç olarak kendilerini, karşılarındaki kişinin davranışına göre şekil alabilen ve sınırsız merhamet gösterebilen biri olarak görürler. Ay, içgüdüsel doğamızı temsil ettiğinden; Ay Burcu Balık olanlar gerçek bir deneyime ihtiyaç duymadan her şeyi hissederler. Fazla çekingen olmayanlar müthiş birer aktör ve aktris olabilirler.

Diğerlerinin duygularını bu kadar kolay anlayabilmeleri onları açık bir akıl ve kalp sahibi yapar. Çoğu bunu yazıya, müziğe, şiire ve sanata dökerek ifade eder ki bunu gerçekleştirebilenler en mutlu olanlardır.

Bazıları aşırı saf olsa da içgüdüsel olarak ne zaman deşarj olmaları gerektiğini bilirler. Böyle zamanlarda dünyadan ve acı gerçeklerden uzaklaşırlar ki bu sayede güçlerini geri toplayarak her şeyle ve herkesle yüzleşebilirler. Yalnızlık onlar için önemlidir fakat insanlara da ihtiyaç duyduklarından bu uzaklaşmalar kısa sürelidir. Ay Burcu Balık olan bireyler inançlı insanlardır ve dünyanın bu inanç sıçramalarına ihtiyacı vardır.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.