Yukarı

Arkitera Ödülleri Sahiplerini Buldu

Mimarlar için düzenlenen Arkitera Ödül Törenleri sahiplerini buldu. Genç Mimar Ödülü, İşveren Ödülü ve RAF Yapı Malzemesi Ödülü olmak üzere 3 ayrı başlıkta verilen Arkitera Ödülleri, dün akşam Moda Sahnesi’nde yapılan keyifli ödül töreni ile sahiplerine dağıtıldı. Törenin, geçen yıl İşveren Ödülleri’nde Seçici Kurul Teşvik Ödülü’ne layık görülen Moda Sahnesi’nde yapılması ise geceyi anlamlı kılan detaylardan biriydi.

Nitelikli Fiziksel Çevrenin Üretilmesine Katkı Sağlayan Malzeme Üreticileri Ödüllendirildi
İlki 2008 yılında verilen ve bu sene yedinci kez dağıtılan RAF Yapı Malzemesi Ödülü’nün temel amacı performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış çevre koşullarına dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin üreticilerinin onurlandırılması. RAF Yapı Malzemesi Ödülü bu yıl Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri ve Kaba Yapı Bileşenleri, İnce Yapı Bileşenleri ve Hareketli Donatılar olmak üzere 3 kategoride verildi.

Gürhan Bakırküre, Mine Sayın, Aslıhan Tavil, Arif Özden ve Özkan Karababa’nın oluşturduğu seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda 4 ayrı firma 4 ayrı ürün ile ödüle layık görüldü.

Yapı Malzemesi Ödülü’nün ilki Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri, Kaba Yapı Bileşenleri kategorisinde Ytong Block 0,11 Hafif Yapı Elemanı ürünü ile Türk Ytong’a verildi. Türk Ytong ekibinden Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Lebriz Akdeniz, Teknik Ürün Müdürü Koray Uğurlu, Ürün Şefi Mustafa Beker, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Uzmanı Eda Uzun ödüllerini seçici kurul üyelerinden Arif Özden’in elinden aldı.
Bu yıl İnce Yapı Bileşenleri kategorisinde 2 ayrı firma 2 ayrı ürün ile ödüle layık görüldü. Ödüllerden ilki Accoya ürünü ile Kotil Dış Ticaret’in oldu. Nihat Kotil’e ödülü seçici kurul üyelerinden Aslıhan Tavil takdim etti.

Aynı kategorideki ikinci ödül ise Kale Artcrete ürünü ile Kalekim’in oldu. Kale Marka Müdürü İlker Emiroğlu ödülü seçici kurul üyelerinden Özkan Karababa’dan aldı.
Yapı Malzemesi Ödülü’nün son ödülü ise Hareketli Donatılar kategorisinde Magneo Manyetik Kayar Kapı Sistemi ile Dorma Kapı Sistemleri’ne verildi. Dorma Kapı Sistemleri’nin Pazarlama Müdürü Cihan Gülbiter’e ödülü seçici kurul üyelerinden Mine Sayın takdim etti.
Arkitera İşveren Ödülü Dokuzuncu Kez Sahibini Buldu
2005 yılından bu yana nitelikli mimari uygulamaların ortaya çıkarılmasına destek olan işverenleri onurlandırmak amacıyla verilen Arkitera İşveren Ödülü bu yıl dokuzuncu kez sahiplerini buldu.

Kamu ve özel sektör olmak üzere iki kategoride sunulan ödüllere layık görülenler Cafer Bozkurt, Yüksel Demir, Bilge Kalfa, Doğu Kaptan ve Alper Ünlü’den oluşan seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda belirlendi.

Seçici kurul üyelerinden Cafer Bozkurt’un kısa konuşmasının ardından İşveren Ödülü törenine geçildi. Özel sektör kategorisinde Protel Yönetim Binası projesi ile ödül alan Protel Bilgisayar adına Protel Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan ödülü, seçici kurul üyelerinden Alper Ünlü’den aldı. Projenin mimarı HS Mimarlık’tan Hayriye Sözen ise plaketle onurlandırıldı.
Kamu kategorisinde ise 44 Okul girişimi ile TC İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) ödüle layık görüldü. TC İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi direktörü Kazım Gökhan Elgin’e ödülünü ve projenin mimarları Uygur Mimarlık’tan Semra Uygur ve Özcan Uygur’a plaketlerini seçici kurul üyelerinden Cafer Bozkurt takdim etti.
Genç Mimarlara Ödül Yağdı
2004’te genç mimarların işlerini ve isimlerini duyurarak nitelikli mimarlık üretimine katkı sağlamak hedefiyle yola çıkan Arkitera Genç Mimar Ödülü bu yıl dokuzuncu kez sahibini buldu. Abdurrahman Çekim, Adnan Aksu, Dürrin Süer, Gökhan Karakuş ve Şebnem Yalınay Çinici’nin oluşturduğu seçici kurul, bu yıl iki genç ismi de teşvik ödülüne layık gördü.
Geçen yıl Genç Mimar Ödülü’nü kazanan Abdurrahman Çekim’in konuşmasının ardından Seçici Kurul Teşvik Ödülü’ne layık görülen Yelta Köm plaketini seçici kurul üyelerinden Şebnem Yalınay Çinici’den aldı. İkinci teşvik ödülünü kazanan Onur Teke’ye ise plaketini seçici kurul üyelerinden Gökhan Karakuş takdim etti.
2015 yılı Arkitera Genç Mimar Ödülü’ne layık görülen PAB Mimarlık’ın kurucu ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım ödüllerini geçen senenin kazananı Abdurrahman Çekim’in elinden aldı.

Ödül töreni, Moda Sahnesi’nde yapılan keyifli bir kokteylle sonlandırıldı.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort