Yukarı

Amerikan Mutfak Dekorasyonunun Avantajları

Mutfak modelleri arasında gerek kullanım rahatlığı ile gerekse modern görünümlerinden dolayı büyük ilgi gören amerikan mutfak tasarımları, hem küçük hemde büyük metre kareye sahip mutfak dekorasyonları için oldukça uygun. Amerikan mutfaklar salon ile birleşik olduğundan görsel açıdan daha sıcak ve samimi bir hava yaratmasının yanında aile bireylerini de bir arada tutuyor.

Açık mutfaklar genelde evde daha ferah bir görünüm isteyenlerin tercihi arasında, özellikle küçük evlerde amerikan tarzı mutfaklar hem kullanım hemde alan açısından ferahlık sağlıyor.

Kullanışlı ve estetik bir mutfak dekorasyonu hayali kuranlar için 2016 – 2017 Amerikan mutfak modelleri ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Peki nedir bu mutfakları farklı kılan özellikler?

Duvarı ve kapısı olmayan yani mutfak dolapları dışında hiçbir ilavesi olmayan mutfak modellerine Amerikan mutfak diyoruz. Halk arasında bu mutfaklara açık mutfak da denir. Kullanımı zor olarak düşünülse de, son derece zevkli ve konforludur.

Amerikan Mutfak Modelleri Çeşitleri;

  •  Ada şeklindeki Amerikan mutfaklar (bu modellerde tezgâh mutfağın ortasındadır)
  •  L şeklindeki Amerikan mutfak ( tezgâhı L şeklinde olan mutfaklardır.)
  •  U şeklindeki Amerikan mutfak (geniş alanlı mutfaklarda ve kolon girinti çıkıntıları çok olan ankastre setlere uygun mutfaklardır. Mutfak tezgâhı üç duvarı da U şeklinde dolaşır.)
  •  Dar uzun Amerikan mutfak (dar alanlı mutfakların balkonla birleştirilmesi ile oluşturulan mutfaklardır. Balkon yerine teras veya salona açılan dar uzun Amerikan mutfak modelleri de vardır.

Amerikan Mutfağın Avantajları Ve Dezavantajları;

En büyük avantajı, ferah ve rahat çalışılmasıdır. Modern görünüm ve şık bir tasarıma sahip bu mutfaklar daha çok dikkat çeker. Ayrıca mutfakta iş yaparken, hem misafirlerden hem de ev halkından ayrı kalmadan işlerinizi yapabilir, misafirlerinizle sohbete devam edebilirsiniz.

Dezavantajı, yemek kokusunun salona dağılma riskidir. Bu da güçlü çekim gücüne sahip, davlumbaz ya da aspiratör ile önlenebilir. Amerikan mutfaklar, sürekli derli toplu olmak zorundadır. Bu nedenle de fonksiyonlu dolaplar ve çok amaçlı düzenleyici raflar yaptırmakta fayda var.

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort